Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Intel Core i5 1230U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Intel Core i5 1230U — це два сучасні процесори для тонких ноутбуків, але вони належать до різних поколінь і мають різні архітектури. Ultra 5 228V (2024) побудований на новітній платформі Lunar Lake, тоді як i5-1230U (2022) представляє серію Alder Lake. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, проте Ultra 5 пропонує значно кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність. Розглянемо ключові відмінності, щоб визначити, який процесор краще підійде для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає Intel Core i5 1230U за більшістю показників: він на 25% швидший в одноядерному Cinebench R23 (1775 проти 1411) та на 55% швидший у багатоядерному (9071 проти 5833). Особливо помітна перевага в інтегрованій графіці (75 балів проти 22), що робить Ultra 5 кращим вибором для мультимедіа та легких ігор. Водночас обидва процесори мають однакову максимальну енергоефективність (100 балів), тому i5-1230U може бути цікавим лише як бюджетніша альтернатива в ноутбуках початкового рівня.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 5 228V значно потужніший — Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 проти 6571 у i5-1230U, що дає приріст понад 50% у складних обчисленнях.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 набирає 75 балів проти 22 у i5, що забезпечує кращу роботу з відео, фото та іграми без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 має 69 балів проти 50 у i5, що проявляється у швидшому запуску додатків та реакції системи.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 (22 бали) майже вдвічі випереджає i5 (14 балів), що важливо для рендерингу, компіляції та архівації.
  • Дата виходу: Ultra 5 228V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i5-1230U — у лютому 2022, тому новіший чип має архітектурні переваги та підтримку новітніх технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1411
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 5833

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 730.2 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 45 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 170.9 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 188.7 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 184.9 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 21 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 64.3 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 9.73 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 1714
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 6571

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 228V i5-1230U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 0.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 10x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1781
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 29 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 850 МГц
Шейдерні блоки 896 640
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,09 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт Intel Core i5 1230U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

PassMark

Integer math Немає даних 38.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 25.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 55M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 114 MBytes/sec
Physics Немає даних 853 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2748
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10977

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i5 1230U?

Intel Core Ultra 5 228V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 22). Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i5-1230U підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 1230U у 2024 році?

Так, якщо бюджет обмежений і вам потрібен енергоефективний ноутбук для офісних завдань, веб-серфінгу та відео. Але для більш вимогливих завдань краще обрати модель з Intel Core Ultra 5 228V.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i5 1230U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що робить їх однаково економними. Вибір залежить від продуктивності, яку ви отримуєте за той самий рівень енергоспоживання.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 228V для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 9071) та потужній графіці Ultra 5 впорається з монтажем відео в FullHD та легким 4K. Для професійного 4K/8K краще розглянути старші моделі.

Який процесор має кращу інтегровану графіку для перегляду 4K відео?

Intel Core Ultra 5 228V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів), що забезпечує плавне відтворення 4K-контенту, підтримку HDR та сучасних кодеків. i5-1230U також впорається, але з меншим запасом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.