Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Intel Core i5 12400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Intel Core i5 12400 — два сучасні процесори від Intel, які належать до різних поколінь і архітектур. Перший, випущений у вересні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як i5-12400 (січень 2022) — це перевірений часом шестиядерник із високою багатопотоковою продуктивністю. Порівняймо їхні характеристики, результати тестів і сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V виграє в енергоефективності (100 балів проти 100, але з новішою архітектурою) та інтегрованій графіці (75 проти 31), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і мультимедіа. Натомість Intel Core i5 12400 демонструє кращу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 12023 проти 9071) і вищі результати в Clang compilation та Ray tracing. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте i5-12400. Для мобільності, економії заряду та вбудованої графіки краще підійде Ultra 5 228V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 228V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 31), що забезпечує кращу продуктивність у візуальних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i5 12400 перевершує Ultra 5 228V у багатопотокових тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 12023 проти 9071, що важливо для рендерингу та компіляції.
  • У одноядерній продуктивності Ultra 5 228V трохи попереду: Geekbench 6 одноядерний — 2617 проти 2245, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Ultra 5 228V випущений у 2024 році, що передбачає кращу оптимізацію енергоспоживання в нових платформах.
  • Intel Core i5 12400 швидше обробляє текстові файли (287,2 стор./сек проти 225,9) та має вищий показник у Passmark багатоядерному (19363), що свідчить про його перевагу в багатозадачності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1710
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 12023

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 879.2 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 65.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 223.7 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 275.6 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 225.9 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 49.5 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 81.2 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2245
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 9788

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 228V i5-12400
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 117 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1450 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт Intel Core i5 12400
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 60.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 72M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 22.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 234.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1142 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3519
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19363

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i5 12400?

Для ігор важлива одноядерна продуктивність, де Ultra 5 228V має невелику перевагу (Geekbench 6: 2617 проти 2245). Однак i5-12400 забезпечує вищу багатопотокову потужність, що може бути корисним у сучасних іграх. Якщо грати без дискретної відеокарти, Ultra 5 228V виграє завдяки кращій інтегрованій графіці.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 228V використовує новішу архітектуру 2024 року, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват. Для ноутбуків із автономністю Ultra 5 228V буде кращим вибором.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 12400 на Intel Core Ultra 5 228V?

Оновлення має сенс, якщо вам потрібна краща інтегрована графіка та вища одноядерна продуктивність для повсякденних завдань. Для робочих станцій, де важлива багатопотоковість (рендеринг, компіляція), i5-12400 залишається потужнішим.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core i5 12400 швидше обробляє PDF-рендеринг (275,6 проти 260,9 Mpixels/sec) і Ray tracing (15,1 проти 13,4). Проте Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку, що прискорює обробку фото (112,8 проти 81,2 images/sec) без дискретної відеокарти.

Який процесор має кращі показники в синтетичних тестах?

У одноядерних тестах лідирує Ultra 5 228V (Cinebench R23: 1775, Geekbench 6: 2617). У багатоядерних — i5-12400 (Cinebench R23: 12023, Passmark: 19363). Вибір залежить від ваших пріоритетів: одноядерна швидкість чи багатозадачність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.