Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Intel Core i7 11700F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Intel Core i7 11700F — два процесори різних поколінь, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоспоживання. Ultra 5 228V вийшов у 2024 році та орієнтований на сучасні тонкі ноутбуки, тоді як i7 11700F (2021) — це потужний десктопний CPU. Порівняємо їх за ключовими параметрами: частота, кількість ядер, кеш, результати бенчмарків та ігрова продуктивність, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V виграє в енергоефективності та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 Single: 2617 проти 2274), що робить його чудовим вибором для повсякденних завдань і мобільних пристроїв. Однак Intel Core i7 11700F демонструє значно вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23 Multi (11069 проти 9071) та швидкість компіляції Clang, що важливо для професійної роботи. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та рендерингу — обирайте i7 11700F. Для енергоефективної системи з хорошою інтегрованою графікою — Ultra 5 228V.

Основні відмінності

  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 228V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i7 11700F — у березні 2021 року, що робить Ultra 5 значно свіжішим рішенням.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 228V перевершує i7 11700F у тестах Geekbench 6 (2617 проти 2274) та Cinebench R23 Single (1775 проти 1538), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: i7 11700F лідирує в Cinebench R23 Multi (11069 проти 9071) та Clang compilation (81.7 Klines/sec проти 61.1), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 228V має значно потужнішу вбудовану графіку (75 балів проти 31), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових ігор та мультимедіа.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 5 228V створений для мобільних систем, тоді як i7 11700F потребує потужнішого охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1538
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 11069

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 714.5 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 81.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 182.3 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 291.3 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 217.5 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 40.1 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 69.2 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 18.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2274
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 9331

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 228V i7-11700F
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт Intel Core i7 11700F
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 80 GOps/sec
Floating point math Немає даних 46.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 270 MBytes/sec
Physics Немає даних 891 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 18.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3282
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 20996

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i7 11700F?

Для ігор краще підійде Intel Core Ultra 5 228V завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 Single: 1775 проти 1538) та потужнішій інтегрованій графіці, що забезпечує плавнішу роботу в сучасних іграх без дискретної відеокарти.

Який процесор продуктивніший у багатозадачності?

Intel Core i7 11700F демонструє вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 Multi: 11069 проти 9071) та швидкість компіляції Clang, тому він краще справляється з рендерингом, відеомонтажем та іншими ресурсомісткими завданнями.

Чи варто купувати Intel Core i7 11700F у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна потужна багатопотокова продуктивність для робочих завдань і ви готові до вищого енергоспоживання. Однак для сучасних ігор та енергоефективності Ultra 5 228V буде більш актуальним вибором.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 228V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 31), що дозволяє комфортно працювати з мультимедіа та грати в нетребувальні ігри без додаткової відеокарти.

Що обрати для ноутбука: Ultra 5 228V чи i7 11700F?

Для ноутбука однозначно варто обрати Intel Core Ultra 5 228V, оскільки він створений для мобільних систем, має вищу енергоефективність і потужну інтегровану графіку, що забезпечує тривалу автономність та компактність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.