Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Intel Core i7 1265U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V (2024) та Intel Core i7 1265U (2022) — два мобільних процесори для тонких ноутбуків. Хоча обидва належать до лінійки Intel, Ultra 5 228V побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, а i7 1265U — на Alder Lake. У цьому порівнянні ми розглянемо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та можливості вбудованої графіки, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 228V випереджає i7 1265U в більшості синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на 8-13%, багатопотокова — на 12-38% (Geekbench 6 багатоядерний: 10052 vs 7285). Особливо помітна перевага у швидкості роботи з файлами (948 vs 634 MB/s) та обробці фото (112 vs 69 зображень/с). Інтегрована графіка Ultra 5 228V також значно потужніша (75 балів проти 26). Однак i7 1265U залишається гідним варіантом для бюджетних ноутбуків, якщо ви не потребуєте максимальної продуктивності у важких задачах.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 228V демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2617 проти 2311 у i7 1265U), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 5 228V значно краща: Cinebench R23 багатоядерний — 9071 проти 8108, а Geekbench 6 — 10052 проти 7285, що робить його ефективнішим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка Ultra 5 228V набагато потужніша (75 балів проти 26), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти.
  • Ultra 5 228V швидше обробляє файли (948 MB/s проти 634 MB/s) та компілює код (61.1 Klines/s проти 51.3), що важливо для розробників та професіоналів.
  • Intel Core i7 1265U вийшов на два роки раніше (лютий 2022 проти вересня 2024), тому його можна знайти в дешевших ноутбуках, але він програє за продуктивністю та графікою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1738
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 8108

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 634.5 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 51.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 165.7 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 192.9 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 210.5 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 35.9 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 69.9 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 10.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2311
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 7285

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 228V i7-1265U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.6 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 18x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,92 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт Intel Core i7 1265U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 50.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 33.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 46M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 17.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 9.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 150.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 888 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.4B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3196
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13809

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i7 1265U?

Intel Core Ultra 5 228V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 26), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. У сучасних іграх на низьких налаштуваннях Ultra 5 228V забезпечить вищий FPS.

Чи варто купувати Intel Core i7 1265U у 2025 році?

Так, якщо ви шукаєте бюджетний ноутбук для офісних завдань, перегляду відео та легкого серфінгу. Однак для роботи з відео, фото або ігор краще обрати Ultra 5 228V через вищу продуктивність та графіку.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i7 1265U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за споживанням енергії. Однак Ultra 5 228V використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що може забезпечити кращу автономність у сучасних ноутбуках.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 228V значно швидше обробляє фото (112 зображень/с проти 69) та має вищу багатопотокову продуктивність, тому він краще впорається з рендерингом відео та редагуванням зображень.

Чи підтримують процесори Intel Core Ultra 5 228V та Intel Core i7 1265U однакову пам'ять?

Точна інформація про підтримку пам'яті не наведена, але обидва процесори належать до мобільної лінійки Intel і зазвичай підтримують LPDDR5/DDR5. Рекомендуємо перевірити специфікації конкретного ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.