Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Intel Core i9 11900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Intel Core i9 11900 — це два процесори від Intel, що належать до різних поколінь і орієнтовані на різні завдання. Ultra 5 228V вийшов у 2024 році й пропонує сучасну архітектуру з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Натомість i9 11900, випущений у 2021 році, був флагманом серії Rocket Lake і досі демонструє високу багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i9 11900 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому багатоядерному показнику Cinebench R23 (13315 проти 9071) та кращій компіляції Clang. Однак Intel Core Ultra 5 228V значно випереджає в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2617 проти 2123) та має набагато потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 33). Якщо вам потрібна енергоефективність і сучасні функції для повсякденних завдань або мультимедіа, обирайте Ultra 5 228V. Для важких обчислень і багатозадачності краще підійде i9 11900.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 228V має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1775 проти 1456, Geekbench 6 одноядерний: 2617 проти 2123).
  • Intel Core i9 11900 значно швидший у багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 13315 проти 9071).
  • Ultra 5 228V оснащений кращою інтегрованою графікою (75 балів проти 33), що робить його придатнішим для ігор без дискретної відеокарти.
  • У тестах обробки зображень та фону Ultra 5 228V показує вищі результати (Background blur: 43.8 проти 32.5 images/sec, Photo processing: 112.8 проти 78 images/sec).
  • Intel Core i9 11900 лідирує в компіляції коду (Clang: 76.8 проти 61.1 Klines/sec) та трасуванні променів (Ray tracing: 20.3 проти 13.4 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 1456
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 13315

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 642.5 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 76.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 198.3 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 302.4 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 217.9 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 32.5 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 78 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 20.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2123
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 9598

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 228V i9-11900
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 896 256
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт Intel Core i9 11900
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 85.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 49.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 33.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 288.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 986 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3395
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22725

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 228V чи Intel Core i9 11900?

Intel Core Ultra 5 228V має кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Однак з потужною відеокартою i9 11900 може бути конкурентним завдяки більшій кількості ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 228V використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу продуктивність на ват у легких завданнях.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i9 11900 на Intel Core Ultra 5 228V?

Оновлення має сенс, якщо вам потрібна вища однопотокова продуктивність, краща інтегрована графіка та сучасніші технології. Однак для багатопотокових завдань i9 11900 залишається сильнішим.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 228V краще справляється з обробкою зображень (112.8 images/sec проти 78) та фону, що робить його кращим вибором для фоторедагування. Для відеомонтажу з багатопотоковими завданнями i9 11900 може бути продуктивнішим.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Intel Core Ultra 5 228V має вищий загальний рейтинг (67 балів проти 53), що відображає його перевагу в однопотоковій продуктивності, графіці та сучасних технологіях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.