Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 228V vs Intel Core i9 14900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 228V та Intel Core i9 14900 — два представники різних лінійок Intel, що вийшли у 2024 році. Перший орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, другий — на максимальну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i9 14900 значно випереджає Ultra 5 228V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 36010 проти 9071, Geekbench 6 багатоядерний — 19812 проти 10052. Він також кращий в однопотоковій продуктивності (2246 vs 1775). Однак Ultra 5 228V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 проти 62) і може бути цікавим для компактних систем або ноутбуків, де важлива енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, компіляції або важких робочих навантажень — i9 14900 є очевидним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i9 14900 має майже в 4 рази вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (36010 проти 9071) та вдвічі вищий у Geekbench 6 багатоядерному (19812 проти 10052).
  • Однопотокова продуктивність: i9 14900 також швидший в одноядерних тестах: Cinebench R23 одноядерний — 2246 проти 1775, Geekbench 6 одноядерний — 2956 проти 2617.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 228V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 проти 62), що може бути корисним для легкого редагування фото чи відео без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Ultra 5 228V вийшов у вересні 2024, тоді як i9 14900 — у січні 2024, що робить перший новішою моделлю з можливими архітектурними вдосконаленнями.
  • Спеціалізовані завдання: i9 14900 значно швидший у компіляції Clang (204.6 Klines/sec проти 61.1), рендерингу PDF (536 Mpixels/sec проти 260.9) та трасуванні променів (48.3 Mpixels/sec проти 13.4).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1775 2246
Cinebench R23 (багатоядерний) 9071 36010

GeekBench v6

File compression 948.3 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 61.1 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 258.5 pages/sec 450.4 pages/sec
PDF Renderer 260.9 Mpixels/sec 536 Mpixels/sec
Text processing 287.2 pages/sec 298.6 pages/sec
Background blur 43.8 images/sec 79.3 images/sec
Photo processing 112.8 images/sec 143.3 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 48.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2617 2956
Geekbench 6 (багатоядерний) 10052 19812

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 228V i9-14900
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 770

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,8 ГГц
Ядер 4 16
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 4,3 ГГц
Кількість ядер 8 24
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 36 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 219 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 770
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1650 МГц
Шейдерні блоки 896 256
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,84 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 89,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 228V Сайт Intel Core i9 14900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 186.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 128.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 194M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 66.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 36.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 609.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 2562 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 33.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4517
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 48099

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i9 14900 має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Ultra 5 228V може бути цікавим у компактних системах завдяки кращій інтегрованій графіці.

Чи варто обирати Ultra 5 228V замість i9 14900 для роботи?

Для важких багатопотокових завдань (рендеринг, компіляція) i9 14900 значно потужніший. Ultra 5 228V підійде для легких завдань, де важлива енергоефективність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Ultra 5 228V, ймовірно, споживає менше енергії завдяки архітектурі, орієнтованій на мобільні системи.

Чи можна використовувати ці процесори без дискретної відеокарти?

Так, обидва мають інтегровану графіку. Ultra 5 228V має вищий рейтинг (75 проти 62), тому краще підходить для легких графічних завдань без окремої відеокарти.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core i9 14900 значно швидший у Clang compilation (204.6 Klines/sec проти 61.1), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.