Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen 5 5600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen 5 5600 — це два процесори різних поколінь, які можна зустріти в сучасних ноутбуках та настільних ПК. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у березні 2022-го. Core Ultra 5 236V орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 5600 — це перевірений часом 6-ядерник для продуктивних збірок. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1808 проти 1504) та має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 31). Він також енергоефективніший, що робить його ідеальним для ультрабуків. Однак AMD Ryzen 5 5600 демонструє вищу багатоядерну продуктивність (10662 проти 9381 у Cinebench R23) і краще справляється з ресурсомісткими завданнями, як-от архівація файлів або рендеринг. Якщо вам потрібен процесор для ігор без дискретної відеокарти або для роботи в дорозі — обирайте Intel. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 236V має вищі результати в Geekbench 6 (2660 проти 2091) та Cinebench R23 (1808 проти 1504), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 5 5600 випереджає Intel у Cinebench R23 (10662 проти 9381) та Passmark (21576 проти відсутніх даних), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 75 балів проти 31 у AMD, тому Core Ultra 5 236V краще підходить для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Intel новіший (2024 рік) і оптимізований для мобільних пристроїв, тоді як AMD (2022 рік) частіше використовується в настільних ПК.
  • Дата виходу та актуальність: Intel Core Ultra 5 236V вийшов на 2,5 роки пізніше, що означає підтримку новіших технологій (наприклад, PCIe 5.0) та кращу сумісність із сучасними материнськими платами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1504
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 10662

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 64.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 191.6 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 269.6 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 217.4 pages/sec
Background blur 47 images/sec 29.5 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 70.7 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 16.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2091
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 9081

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 15 березня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen 5 5600
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 24

PassMark

Integer math Немає даних 69 GOps/sec
Floating point math Немає даних 38.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 136M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 251.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1294 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3258
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21576

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи AMD Ryzen 5 5600?

Для ігор без дискретної відеокарти краще Intel завдяки потужнішій інтегрованій графіці. Якщо у вас є окрема відеокарта, AMD Ryzen 5 5600 може бути вигіднішим через вищу багатоядерну продуктивність у сучасних іграх.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 236V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ноутбука або компактного ПК. Він забезпечує відмінну одноядерну продуктивність і якісну вбудовану графіку.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 5 5600 краще справляється з багатоядерними завданнями (рендеринг, компіляція), тому для професійної роботи з відео та 3D він буде ефективнішим.

Чи підтримують ці процесори DDR5?

Intel Core Ultra 5 236V підтримує DDR5, тоді як AMD Ryzen 5 5600 працює з DDR4. Це варто враховувати при виборі материнської плати та оперативної пам'яті.

Який процесор має краще співвідношення ціна/продуктивність?

AMD Ryzen 5 5600 часто дешевший і пропонує вищу багатоядерну продуктивність, що робить його вигіднішим для бюджетних збірок. Intel виправдовує ціну новішими технологіями та графікою.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.