Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen 7 7800X3D — два сучасні процесори, що належать до різних архітектур та орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 5 236V (вересень 2024) — це енергоефективний чип із потужною інтегрованою графікою, тоді як Ryzen 7 7800X3D (січень 2023) славиться високою багатопотоковою продуктивністю завдяки технології 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V виграє в енергоефективності та інтегрованій графіці, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та офісних завдань. Однак AMD Ryzen 7 7800X3D демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (майже вдвічі більше балів у Cinebench R23 багатоядерному), що критично для відеомонтажу, рендерингу та ігор. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте AMD. Для мобільності та низького енергоспоживання краще підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7800X3D набирає 18193 бали у Cinebench R23 (багатоядерний) проти 9381 у Intel Core Ultra 5 236V, що майже вдвічі більше.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 236V має вищий показник (75 балів) у цій категорії порівняно з AMD (45 балів), що забезпечує кращу роботу без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але Intel споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки новішій архітектурі.
  • Однопотокова продуктивність: результати майже ідентичні — 1808 проти 1785 у Cinebench R23 одноядерному, тому в повсякденних завданнях різниця непомітна.
  • Спеціалізовані задачі: AMD значно швидший у компресії файлів (1710 MB/s проти 954.8 MB/s) та компіляції коду (111.9 Klines/s проти 62.4 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 18193

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 47 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 15319

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 42x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 120 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 104.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 329M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 385.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3540 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3752
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 34274

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки 3D V-Cache та потужнішим багатоядерним показникам. Intel поступається в іграх, але має кращу інтегровану графіку для нетребувальних проектів.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для рендерингу та відеомонтажу?

Так, але він значно повільніший за AMD Ryzen 7 7800X3D у багатопотокових завданнях. Для професійного рендерингу краще обрати AMD, який має майже вдвічі вищі бали в Cinebench R23 багатоядерному.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 236V, як новіша модель, споживає менше енергії в типових сценаріях, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 236V для офісних завдань?

Так, завдяки відмінній інтегрованій графіці та низькому енергоспоживанню він чудово підходить для роботи з документами, вебсерфінгу та мультимедіа. Для складних обчислень краще AMD.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 236V має вищий рейтинг (75 балів) у категорії інтегрованої графіки порівняно з AMD Ryzen 7 7800X3D (45 балів), що забезпечує плавніше відтворення відео та роботу з графікою без дискретної карти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.