Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen 9 7900

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen 9 7900 — два процесори різних поколінь та архітектур. Intel Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 9 7900 дебютував на початку 2023-го. Обидві моделі орієнтовані на продуктивні завдання, але мають суттєві відмінності в кількості ядер, частотах та енергоспоживанні. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900 значно перевершує Intel Core Ultra 5 236V у багатопотоковій продуктивності завдяки 12 ядрам та вищим частотам. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 7900 (24444) майже в 2.6 рази вищий, ніж у Intel Ultra 5 236V (9381). Водночас Intel Ultra 5 236V демонструє кращу інтегровану графіку (75 балів проти 62) та вищу енергоефективність (100 балів в обох, але з меншим енергоспоживанням). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу чи компіляції — обирайте AMD Ryzen 9 7900. Для легких завдань, де важлива енергоефективність та інтегрована графіка, Intel Core Ultra 5 236V буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7900 має значно вищий результат у Cinebench R23 багатоядерний (24444) порівняно з Intel Core Ultra 5 236V (9381), що робить його кращим для важких обчислювальних завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900 також випереджає Intel Ultra 5 236V у Geekbench 6 одноядерний (2947 проти 2660), що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 236V отримує вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 62), що може бути важливим для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал за енергоефективність (100), але Intel Ultra 5 236V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 9 7900 — у січні 2023 року, що робить Intel новішою моделлю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1959
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 24444

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 149.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 341.4 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 481.5 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 47 images/sec 70.3 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 119.8 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 31 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2947
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 17401

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.1 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 37x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 142 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen 9 7900
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 167.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 99.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 381M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 68.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 35.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 586 MBytes/sec
Physics Немає даних 3085 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 42.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4150
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 48844

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 9 7900 має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний 2947 проти 2660), що важливо для ігор. Однак Intel Core Ultra 5 236V має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 236V для робочих завдань?

Intel Core Ultra 5 236V підходить для легких робочих завдань, таких як текстова обробка або веб-серфінг. Для важких завдань, як-от рендеринг або компіляція, AMD Ryzen 9 7900 значно потужніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 236V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що робить його кращим вибором для ноутбуків або компактних систем.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології?

Обидва процесори підтримують сучасні технології, але Intel Core Ultra 5 236V вийшов пізніше, тому може мати кращу підтримку нових стандартів, таких як PCIe 5.0 або DDR5.

Який процесор краще вибрати для збірки ПК у 2024 році?

Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність, обирайте AMD Ryzen 9 7900. Якщо ви шукаєте енергоефективний процесор для легких завдань або з хорошою інтегрованою графікою, Intel Core Ultra 5 236V буде кращим варіантом.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.