Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen 9 7900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen 9 7900X — два процесори з різними підходами до продуктивності. Перший, випущений у вересні 2024 року, робить акцент на енергоефективності та інтегрованій графіці, тоді як другий, що з'явився у вересні 2022-го, орієнтований на максимальну багатопотокову потужність. Розглянемо їхні ключові відмінності в бенчмарках, щоб визначити, який варіант краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X випереджає Intel Core Ultra 5 236V за багатопотоковою продуктивністю більш ніж утричі (Cinebench R23: 29300 проти 9381), що робить його ідеальним для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсомістких задач. Водночас Intel демонструє вищу енергоефективність та кращу інтегровану графіку, що може бути важливим для компактних систем. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте AMD, а для повсякденних завдань із низьким енергоспоживанням підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7900X має значно вищий результат у Cinebench R23 (29300 балів) порівняно з Intel Core Ultra 5 236V (9381 балів), що вказує на перевагу AMD у роботі з багатозадачністю.
  • Однопотокова продуктивність: AMD також випереджає в одноядерних тестах Geekbench 6 (2873 проти 2660), хоча різниця не така значна, як у багатопотокових завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 236V споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що робить його привабливішим для мобільних систем.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 65), що дає змогу справлятися з легкими іграми та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 236V вийшов у 2024 році, тоді як AMD Ryzen 9 7900X — у 2022-му, тому Intel пропонує новіші технології та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 2016
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 29300

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 175.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 360.8 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 535.6 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 299.8 pages/sec
Background blur 47 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 121.8 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 39.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2873
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 18246

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.1 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 47x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 170 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,14 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 230 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen 9 7900X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 171 GOps/sec
Floating point math Немає даних 104.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 388M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 74.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 37.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 637.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 3087 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 48B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4255
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 51717

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи AMD Ryzen 9 7900X?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, де AMD Ryzen 9 7900X має невелику перевагу (2873 проти 2660 у Geekbench 6). Однак Intel Core Ultra 5 236V має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним у бюджетних збірках без дискретної відеокарти.

Чи варто використовувати Intel Core Ultra 5 236V для рендерингу?

Intel Core Ultra 5 236V підходить для легкого рендерингу, але його багатопотокова продуктивність (9381 бал у Cinebench R23) значно поступається AMD Ryzen 9 7900X (29300 балів). Для професійного рендерингу краще обрати AMD.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 236V, випущений у 2024 році, споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі, що робить його кращим вибором для ноутбуків та компактних ПК.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7900X для відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 9 7900X чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (29300 балів у Cinebench R23), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 236V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 проти 65), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.