Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen 9 7900X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen 9 7900X3D — це два процесори з різними підходами до продуктивності. Перший, випущений у вересні 2024 року, робить ставку на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як другий, що з'явився в січні 2023 року, орієнтований на максимальну багатопотокову потужність завдяки технології 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7900X3D значно перевершує Intel Core Ultra 5 236V у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже втричі вищий (27817 проти 9381), а Geekbench 6 (багатоядерний) показує майже вдвічі більше балів (18277 проти 10049). Він також лідирує в однопотоковій продуктивності та більшості синтетичних тестів. Однак Intel Core Ultra 5 236V виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів у цій категорії, але Intel досягає цього з меншим TDP) та має кращу інтегровану графіку (75 проти 64). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу чи компіляції — обирайте Ryzen. Для компактних ПК або ноутбуків з акцентом на енергоощадність — Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7900X3D майже втричі потужніший за Intel Core Ultra 5 236V у Cinebench R23 (багатоядерний) — 27817 проти 9381 балів.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 9 7900X3D також лідирує в одноядерних тестах: Geekbench 6 (одноядерний) — 3024 проти 2660, Cinebench R23 (одноядерний) — 2041 проти 1808.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 236V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 64), що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 236V досягає цього з меншим енергоспоживанням, що важливо для мобільних пристроїв.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 236V новіший (вересень 2024), тоді як AMD Ryzen 9 7900X3D вийшов у січні 2023 року, що впливає на актуальність платформи та підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 2041
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 27817

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 170.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 353.7 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 495.8 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 301.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 118.8 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 36.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 3024
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 18277

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 24
Частота 2.1 ГГц 4,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 44x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 120 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen 9 7900X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 161.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 98.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 449M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 69.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 35.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 595.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 4759 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 44.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4132
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 50404

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи AMD Ryzen 9 7900X3D?

AMD Ryzen 9 7900X3D зазвичай кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та 3D V-Cache, що підвищує FPS у більшості сучасних ігор. Intel Core Ultra 5 236V може бути достатнім для нетребувальних ігор, особливо з інтегрованою графікою.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 236V для робочих завдань?

Для легких завдань, як-от офісна робота або веб-серфінг, Intel Core Ultra 5 236V підійде завдяки енергоефективності. Однак для важких обчислень, рендерингу чи компіляції AMD Ryzen 9 7900X3D значно потужніший.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 236V споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків або компактних ПК.

Чи підтримує Intel Core Ultra 5 236V сучасні технології?

Так, як новіший процесор (2024 рік), він підтримує актуальні технології, зокрема PCIe 5.0 та нові інструкції, що можуть бути корисними для майбутніх оновлень.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Для відеомонтажу AMD Ryzen 9 7900X3D кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності, що пришвидшує рендеринг. Intel Core Ultra 5 236V може впоратися з легким монтажем, але буде повільнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.