Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen 9 7950X3D – це двобій між сучасною енергоефективною архітектурою Intel та флагманським ігровим процесором AMD з 3D V-Cache. Core Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року та орієнтований на тонкі ноутбуки, тоді як Ryzen 9 7950X3D дебютував у січні 2023 року як один із найпотужніших десктопних CPU. Розглянемо ключові відмінності в кількості ядер, частотах, кеші та результатах бенчмарків.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Intel Core Ultra 5 236V у багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 багатоядерний – 36291 проти 9381, а Geekbench 6 багатоядерний – 19920 проти 10049. Він також лідирує в одноядерних тестах (2053 vs 1808) та бенчмарках обробки даних. Однак Core Ultra 5 236V має вищий рейтинг енергоефективності (100 балів) і кращу інтегровану графіку (75 балів), що робить його ідеальним для мобільних пристроїв. Для ігор та професійних завдань краще обрати Ryzen 9 7950X3D, а для автономності та компактності – Intel Core Ultra 5 236V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 7950X3D має в 3.9 рази вищий результат Cinebench R23 багатоядерний (36291 проти 9381) завдяки більшій кількості ядер і 3D V-Cache.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 9 7950X3D перевершує Intel у Geekbench 6 одноядерному (2925 проти 2660) та Cinebench R23 одноядерному (2053 проти 1808).
  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 5 236V отримав максимальний бал 100, тоді як AMD – також 100, але Core Ultra споживає менше енергії завдяки новішій архітектурі.
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 5 236V має вищий рейтинг (75 проти 77), що робить його кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та цільове призначення: Intel вийшов у 2024 році для мобільних систем, AMD – у 2023 році для десктопів, що впливає на їхні сценарії використання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 36291

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 47 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 19920

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 4 32
Частота 2.1 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 42x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 120 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 215.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 130.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 501M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 91.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 47.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 787.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 5104 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4149
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 62502

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності та 3D V-Cache, що покращує обробку текстур. Core Ultra 5 236V поступається в ігрових бенчмарках.

Чи варто обирати Intel Core Ultra 5 236V для роботи з відео?

Для відеомонтажу краще AMD Ryzen 9 7950X3D, оскільки він має значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 36291 проти 9381). Core Ultra 5 236V підійде для легкого редагування.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 5 236V споживає менше енергії завдяки архітектурі для ноутбуків, що забезпечує довшу автономність.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7950X3D для робочих станцій?

Так, Ryzen 9 7950X3D чудово підходить для робочих станцій завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6 багатоядерний 19920) та швидкості обробки даних.

Який процесор краще вибрати для ноутбука?

Intel Core Ultra 5 236V кращий для ноутбука через вищу енергоефективність та інтегровану графіку. AMD Ryzen 9 7950X3D призначений для десктопів і не оптимізований для мобільних пристроїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.