Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та AMD Ryzen Z1 Extreme — це два сучасні процесори, які з’явилися на ринку у 2024 році. Перший орієнтований на енергоефективні ультрабуки, другий — на потужні ігрові портативні пристрої. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V виграє завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний 1808 проти 1689) та кращій інтегрованій графіці (75 балів проти 38), що робить його ідеальним для офісних завдань, вебсерфінгу та легкого мультимедіа. Натомість AMD Ryzen Z1 Extreme демонструє значно вищу багатопотокову потужність (Cinebench R23 багатоядерний 13955 проти 9381) та швидше обробляє файли (1120 MB/s проти 954.8 MB/s), тому він краще підходить для рендерингу, компіляції та ігор. Якщо вам потрібна автономність і тиша — обирайте Intel, якщо максимальна продуктивність у ресурсомістких завданнях — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen Z1 Extreme значно випереджає Intel Core Ultra 5 236V у Cinebench R23 багатоядерному (13955 проти 9381) та Geekbench 6 багатоядерному (11223 проти 10049), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 236V має вищий рейтинг інтегрованої графіки (75 балів проти 38), що забезпечує кращу якість відтворення відео та роботу з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 236V демонструє вищу однопотокову продуктивність при меншому енергоспоживанні, що важливо для ультрабуків.
  • Швидкість компіляції та стиснення: AMD Ryzen Z1 Extreme швидше компілює код (90.7 Klines/sec проти 62.4 Klines/sec) та стискає файли (1120 MB/s проти 954.8 MB/s), що робить його кращим вибором для розробників.
  • Рендеринг та трасування променів: AMD Ryzen Z1 Extreme виграє у PDF-рендерингу (346.1 Mpixels/sec проти 263.4 Mpixels/sec) та трасуванні променів (20.6 Mpixels/sec проти 12.6 Mpixels/sec), що важливо для 3D-моделювання та візуалізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 13955

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 47 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 11223

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 16 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 92.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 54.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 74M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 298.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1075 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3608
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25097

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen Z1 Extreme має вищу багатопотокову продуктивність та кращі показники трасування променів, тому він більше підходить для ігор, особливо на портативних пристроях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 236V споживає менше енергії при виконанні однопотокових завдань, що робить його кращим для тривалої автономної роботи.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для роботи з графікою?

Так, завдяки вищому рейтингу інтегрованої графіки (75 балів) Intel Core Ultra 5 236V добре справляється з обробкою фото, відео та вебдизайном без потреби в дискретній відеокарті.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

AMD Ryzen Z1 Extreme значно швидше компілює код (90.7 Klines/sec проти 62.4 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників, які працюють з великими проектами.

Який процесор вигідніше купувати у 2024 році?

Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових завданнях — обирайте AMD Ryzen Z1 Extreme. Якщо пріоритет — енергоефективність та інтегрована графіка для повсякденної роботи — Intel Core Ultra 5 236V.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.