Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Apple M3

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Apple M3 — два сучасні процесори, що представляють різні архітектурні підходи. Intel робить ставку на гібридну архітектуру з високою енергоефективністю, тоді як Apple M3 — це ARM-чип із потужною однопотоковою продуктивністю. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але мають суттєві відмінності в бенчмарках та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M3 випереджає Intel Core Ultra 5 236V за більшістю синтетичних тестів: однопотокова продуктивність вища на ~13% у Geekbench 6, багатопотокова — на ~18%. У реальних завданнях (компіляція, обробка фото, архівування) M3 також демонструє кращі результати. Однак Intel Ultra 5 236V має помітно сильнішу інтегровану графіку (75 балів проти 38), що робить його кращим вибором для легких ігор або графічних завдань без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте M3, якщо графіка важливіша — Intel.

Основні відмінності

  • Apple M3 значно швидший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 10454 проти 9381 у Intel.
  • Intel Core Ultra 5 236V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 38), що дає перевагу в іграх та графічних додатках.
  • Однопотокова продуктивність M3 вища: Geekbench 6 одноядерний — 3009 проти 2660 у Intel.
  • Apple M3 швидше обробляє файли (1260 MB/sec проти 954.8 MB/sec) та компілює код (94.7 Klines/sec проти 62.4 Klines/sec).
  • Intel Core Ultra 5 236V вийшов пізніше (вересень 2024) і пропонує новітню архітектуру Intel, тоді як M3 дебютував у жовтні 2023 року.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1904
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 10454

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1260 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 264.5 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 313.9 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 297 pages/sec
Background blur 47 images/sec 50.2 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 114.8 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 3009
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 11815

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M3
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M3 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 20 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M3 GPU
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 896 1280
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 4,1 терафлопс
TMUs Немає даних 80
ROPs Немає даних 40
Обчислювальні блоки Немає даних 160
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 42 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 236M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 228.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1875 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4753
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19194

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Apple M3?

Intel Core Ultra 5 236V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 38), тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. Apple M3 поступається в графічних завданнях, хоча й виграє в обчисленнях.

Чи варто обирати Apple M3 для роботи з відео?

Так, Apple M3 демонструє вищу продуктивність у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція. Однак для важкої графіки Intel Ultra 5 236V може бути кращим через інтегровану графіку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Вибір залежить від конкретної моделі ноутбука та охолодження.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для професійних завдань?

Intel Core Ultra 5 236V добре справляється з офісними завданнями та легким графічним навантаженням, але для інтенсивних обчислень (компіляція, рендеринг) Apple M3 буде ефективнішим.

Який процесор має вищий загальний рейтинг?

Загальний рейтинг Intel Core Ultra 5 236V — 67 балів, Apple M3 — 60 балів. Однак це середній показник, і в конкретних завданнях M3 часто випереджає Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.