Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Apple M3 Pro — це два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Intel Core Ultra 5 236V, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на сучасні ноутбуки з високою енергоефективністю. Apple M3 Pro, представлений у жовтні 2023 року, є флагманським чипом для MacBook Pro, що пропонує видатну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність, отримавши 100 балів у цій категорії. Однак Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core Ultra 5 236V у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже на 60% вищий (15106 проти 9381), а в Geekbench 6 (багатоядерний) — на 50% (15070 проти 10049). Intel Core Ultra 5 236V, у свою чергу, має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 41), що робить його привабливим для легких ігор та мультимедіа. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у професійних додатках — обирайте M3 Pro, а для енергоефективного ультрабука з хорошою графікою — Intel Core Ultra 5 236V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M3 Pro значно потужніший — Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 проти 9381 у Intel Core Ultra 5 236V, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: M3 Pro також випереджає: Geekbench 6 (одноядерний) 3158 проти 2660, що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних завдань.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 236V має кращу оцінку (75 проти 41), що дає перевагу в іграх та обробці зображень без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Intel Core Ultra 5 236V вийшов пізніше (вересень 2024) і може запропонувати оптимізацію для новітніх платформ.
  • Швидкість обробки файлів: M3 Pro значно швидше стискає файли (1550 MB/sec проти 954.8 MB/sec) і компілює код (124.1 Klines/sec проти 62.4 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 15106

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 15070

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M3
Номер моделі 236V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 40x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 30 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 896 2304
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 7,4 терафлопс
TMUs Немає даних 144
ROPs Немає даних 72
Обчислювальні блоки Немає даних 288
TGP Немає даних 30 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-6400
Макс. розмір 16 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 59.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 68.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 255M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 38.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 317.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 2195 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4533
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 26022

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має вищу оцінку інтегрованої графіки (75 проти 41), тому він краще впорається з легкими іграми. Для важких ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Який процесор забезпечує кращу багатопотокову продуктивність?

Apple M3 Pro значно потужніший у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) 15106 проти 9381, що робить його ідеальним для рендерингу та відеомонтажу.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 236V через новішу дату виходу?

Intel Core Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, що може означати кращу підтримку нових технологій, але за продуктивністю він поступається M3 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для тривалої роботи від батареї.

Який процесор краще підходить для професійного використання?

Apple M3 Pro з вищими показниками в Geekbench та Cinebench краще підходить для професійних завдань, таких як компіляція коду та обробка відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.