Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i3 14100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i3 14100 — два сучасні процесори від Intel, які належать до різних лінійок і орієнтовані на різні сценарії використання. Ultra 5 236V, випущений у вересні 2024 року, пропонує високу енергоефективність та потужну інтегровану графіку, тоді як Core i3 14100, що з'явився на початку 2024 року, робить акцент на збалансованій однопотоковій продуктивності. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V випереджає Core i3 14100 завдяки кращій інтегрованій графіці (75 балів проти 29) та вищій однопотоковій продуктивності в Geekbench 6 (2660 проти 2514). Він також демонструє кращі результати в багатопотокових завданнях, як-от Cinebench R23 (9381 проти 9112) та компіляція Clang (62.4 Klines/sec проти 53.9). Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але Ultra 5 236V є більш універсальним вибором для творчих завдань та ігор без дискретної відеокарти. Core i3 14100, у свою чергу, може бути цікавим для бюджетних збірок, де пріоритетом є базова продуктивність.

Основні відмінності

  • Інтегрована графіка: Ultra 5 236V має значно потужнішу вбудовану графіку (75 балів) порівняно з i3 14100 (29 балів), що робить його кращим для ігор та відеомонтажу без дискретної карти.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 236V випереджає в Geekbench 6 (одноядерний) — 2660 проти 2514, а також у Cinebench R23 (одноядерний) — 1808 проти 1789, що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 236V показує кращі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) — 9381 проти 9112, та в компіляції Clang — 62.4 Klines/sec проти 53.9, що важливо для рендерингу та кодування.
  • Обробка тексту та PDF: Ultra 5 236V швидше обробляє текстові сторінки (292.6 проти 245.9 pages/sec) та PDF-рендеринг (263.4 проти 247.3 Mpixels/sec), що підвищує продуктивність у офісних програмах.
  • Дата виходу: Ultra 5 236V є новішою моделлю (вересень 2024), тоді як i3 14100 вийшов у січні 2024, що може вплинути на сумісність із новітніми технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 9112

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 951.7 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 53.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 218.5 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 247.3 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 245.9 pages/sec
Background blur 47 images/sec 45.7 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 106.1 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 12.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2514
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 9300

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 9 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake Refresh
Номер моделі 236V i3-14100
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 60 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 110 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,58 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i3 14100
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 45.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 175.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1014 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3743
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15050

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i3 14100?

Intel Core Ultra 5 236V краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 29), що дозволяє запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core i3 14100 для бюджетного ПК?

Так, Intel Core i3 14100 є хорошим вибором для бюджетного ПК завдяки нижчій ціні та достатній однопотоковій продуктивності для офісних завдань та веб-серфінгу, але його інтегрована графіка слабша.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 5 236V чи i3 14100?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням, що робить їх придатними для компактних систем.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для відеомонтажу?

Так, Intel Core Ultra 5 236V добре підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 9381) та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг та обробку відео.

Який процесор має кращу продуктивність у роботі з веб-браузером?

Intel Core Ultra 5 236V демонструє кращу продуктивність у веб-браузері (247.3 pages/sec проти 218.5), що забезпечує швидше завантаження сторінок та роботу з веб-додатками.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.