Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i5 10600K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i5 10600K — це два процесори різних поколінь, які представляють різні підходи до продуктивності. Перший вийшов у 2024 році та орієнтований на енергоефективність і сучасні технології, тоді як другий, випущений у 2020, був популярним вибором для ігрових збірок. Порівняємо їхні характеристики, щоб зрозуміти, який з них краще підходить для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V значно випереджає i5-10600K за одноядерною продуктивністю (Geekbench 6: 2660 проти 1647) та енергоефективністю (100 балів). Він також має набагато кращу інтегровану графіку (75 проти 25), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та офісних завдань. Однак у багатоядерних сценаріях (Cinebench R23) i5-10600K все ще трохи потужніший (10489 проти 9381), що може бути важливим для відеомонтажу або рендерингу. Якщо вам потрібна максимальна однопотокова швидкість та економія енергії — обирайте Ultra 5 236V. Якщо ж пріоритет — багатоядерна обробка за нижчою ціною — i5-10600K залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Ultra 5 236V значно швидший у Geekbench 6 (2660 проти 1647) та Cinebench R23 (1808 проти 1391), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатоядерна продуктивність: i5-10600K випереджає в Cinebench R23 (10489 проти 9381) та Passmark (14299 проти відсутнього показника), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 236V має значно потужнішу вбудовану графіку (75 балів проти 25), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Ultra 5 236V використовує менше енергії завдяки новішому техпроцесу, що важливо для ноутбуків.
  • Дата виходу: Ultra 5 236V (2024) значно новіший за i5-10600K (2020), що означає підтримку сучасних інтерфейсів та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1391
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 10489

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 616.5 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 61.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 164 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 223.5 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 171.7 pages/sec
Background blur 47 images/sec 29.4 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 60.7 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 12.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 1647
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 7352

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 травня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Comet Lake
Номер моделі 236V i5-10600K
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 4.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 41x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i5 10600K
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 47.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 29.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 46M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 26.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 212.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 813 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2920
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14299

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак i5-10600K може бути кращим у багатоядерних сценаріях, якщо гра оптимізована під багато потоків.

Чи варто оновлювати i5-10600K до Ultra 5 236V?

Якщо ви використовуєте ноутбук або потребуєте кращої інтегрованої графіки та енергоефективності — так. Для настільного ПК з дискретною відеокартою різниця може бути не такою помітною.

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Для рендерингу та експорту відео i5-10600K може бути трохи швидшим завдяки вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23. Ultra 5 236V краще справляється з однопотоковими завданнями.

Чи підтримує Ultra 5 236V DDR5?

Так, нові процесори Intel Core Ultra підтримують DDR5, що забезпечує вищу пропускну здатність пам'яті порівняно з DDR4, яку використовує i5-10600K.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Ultra 5 236V, випущений у 2024 році, використовує менше енергії завдяки новішому техпроцесу, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.