Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i5 11400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i5 11400 — два представники різних поколінь синьої команди. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у березні 2021-го. Незважаючи на різницю в часі, обидва процесори мають свої сильні сторони. Core Ultra 5 236V пропонує сучасну архітектуру, високу однопотокову продуктивність та значно кращу інтегровану графіку. Core i5 11400, у свою чергу, демонструє гідну багатопотокову потужність завдяки 12 потокам. У цьому порівнянні ми детально розберемо їхні відмінності в бенчмарках, енергоефективності та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V — це свіжий погляд на мобільні процесори: він значно випереджає Core i5 11400 в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1808 проти 1343) та має майже втричі кращу інтегровану графіку. Core i5 11400 залишається конкурентним у багатопотокових завданнях завдяки 12 потокам, але поступається в енергоефективності та сучасних можливостях. Якщо вам потрібен енергоефективний процесор для роботи з графікою або ігор без дискретної відеокарти — обирайте Core Ultra 5 236V. Для бюджетних збірок, де важлива багатопотокова продуктивність, Core i5 11400 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 5 236V на 34% швидший у Cinebench R23 (1808 проти 1343) та на 23% у Geekbench 6 (2660 проти 2153).
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 5 236V має значно потужніше вбудоване відео (75 балів проти 27), що дозволяє запускати сучасні ігри та працювати з відео без дискретної карти.
  • Багатопотокова продуктивність: Core i5 11400 трохи випереджає в Cinebench R23 багатоядерному (9623 проти 9381) завдяки 12 потокам, але Core Ultra 5 236V лідирує в Geekbench 6 (10049 проти 8234).
  • Енергоефективність: Core Ultra 5 236V побудований на новітній архітектурі, що забезпечує вищу продуктивність на ват, що критично для ноутбуків.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 236V вийшов у 2024 році, тоді як Core i5 11400 — у 2021, що означає підтримку новіших технологій та інтерфейсів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1343
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 9623

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 557 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 62.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 172.3 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 274.2 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 205.9 pages/sec
Background blur 47 images/sec 41.8 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 71.1 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 13.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2153
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 8234

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 17 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 236V i5-11400
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 26x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,5 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i5 11400
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 58.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 34.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 50M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 24.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 10.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 210.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 808 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3025
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17009

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має значно потужнішу інтегровану графіку, тому він краще підходить для ігор без дискретної відеокарти. Core i5 11400 потребує окремої відеокарти для комфортного геймінгу.

Чи варто оновлюватися з Core i5 11400 на Core Ultra 5 236V?

Так, якщо вам потрібна вища однопотокова продуктивність, краща інтегрована графіка та енергоефективність. Для суто багатопотокових завдань різниця незначна.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 5 236V використовує новішу архітектуру, що забезпечує кращу продуктивність на ват у реальних сценаріях.

Який процесор краще підходить для монтажу відео?

Core Ultra 5 236V завдяки потужнішій графіці та вищій однопотоковій продуктивності краще справляється з рендерингом та обробкою відео. Core i5 11400 може бути повільнішим у цих завданнях.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти?

Core Ultra 5 236V підтримує новіші технології (DDR5, PCIe 5.0), тоді як Core i5 11400 обмежений DDR4 та PCIe 4.0. Це варто враховувати при збірці системи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.