Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i5 1345U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V (вересень 2024) та Intel Core i5 1345U (січень 2023) — два сучасні мобільні процесори, що пропонують високий рівень енергоефективності. Обидві моделі створені для тонких ноутбуків, але Ultra 5 236V належить до новішого покоління Lunar Lake, тоді як i5 1345U базується на архітектурі Raptor Lake. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, інтегровану графіку та особливості, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V випереджає Core i5 1345U за більшістю ключових показників: він демонструє вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у Cinebench і Geekbench, а також значно швидше працює з файловим стисненням, HTML-рендерингом та обробкою фото. Інтегрована графіка в Ultra 5 236V також отримує вищий рейтинг, що робить його кращим вибором для творчих завдань. Однак i5 1345U має трохи вищий показник у трасуванні променів і може бути доступнішим за ціною. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у сучасних застосунках — обирайте Core Ultra 5 236V.

Основні відмінності

  • Продуктивність Cinebench R23: Ultra 5 236V набирає 1808 (одноядерний) та 9381 (багатоядерний), тоді як i5 1345U — 1773 та 8198 відповідно, що дає перевагу новішій моделі.
  • Geekbench 6: Ultra 5 236V отримує 2660 (одноядерний) та 10049 (багатоядерний) проти 2371 та 7735 у i5 1345U, демонструючи значний приріст у багатопотокових завданнях.
  • Швидкість файлового стиснення: Ultra 5 236V обробляє 954.8 MB/с, що майже вдвічі швидше за 513.6 MB/с у i5 1345U.
  • Інтегрована графіка: рейтинг графіки Ultra 5 236V становить 75 балів, тоді як у i5 1345U — лише 28, що робить перший значно кращим для ігор та роботи з відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, але Ultra 5 236V досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання завдяки новішій архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1773
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 8198

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 513.6 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 61.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 127.2 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 213.1 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 228.9 pages/sec
Background blur 47 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 63.5 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2371
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 7735

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 236V i5-1345U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (80EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 16x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (80EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 896 640
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,6 терафлопс
TMUs Немає даних 40
ROPs Немає даних 20
Обчислювальні блоки Немає даних 80
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i5 1345U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 54.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 54M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 19M Strings/sec
Data encryption Немає даних 10.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 166 MBytes/sec
Physics Немає даних 890 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 9.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3510
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 15091

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 28), тому він краще впорається з сучасними іграми на низьких налаштуваннях.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 5 236V?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у багатозадачності, роботі з фото/відео та стисненні файлів. Для базових офісних завдань i5 1345U також буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності, але Ultra 5 236V демонструє вищу продуктивність на ват, що робить його більш вигідним для автономної роботи.

Чи підтримують ці процесори сучасні стандарти пам'яті?

Обидва підтримують DDR5 та LPDDR5, але Ultra 5 236V орієнтований на новіші стандарти LPDDR5X, що може забезпечити вищу пропускну здатність.

Який процесор краще для роботи з відеомонтажем?

Intel Core Ultra 5 236V завдяки кращій інтегрованій графіці та вищій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 10049 проти 7735) буде ефективнішим у відеомонтажі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.