Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i5 8400

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i5 8400 — це процесори різних поколінь, що розділяє майже 7 років. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий — у жовтні 2017-го. Незважаючи на те, що обидва належать до лінійки Intel, вони суттєво відрізняються за архітектурою, енергоефективністю та продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V значно випереджає Intel Core i5 8400 за однопотоковою продуктивністю (на 70-90% у Geekbench 6 та Cinebench R23) та багатопотоковою (на 60-80%). Він також має набагато кращу інтегровану графіку, що робить його придатним для легких ігор та роботи з медіа. Однак i5 8400 має вищий рейтинг енергоефективності (100 проти 100, але з урахуванням інших показників) і може бути дешевшим на вторинному ринку. Якщо вам потрібен сучасний процесор для роботи, творчості або ігор без дискретної відеокарти, Ultra 5 236V — кращий вибір. Для бюджетних збірок або офісних завдань i5 8400 все ще актуальний.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 236V набирає 2660 балів у Geekbench 6 (одноядерний), тоді як i5 8400 — лише 1414, що на 88% більше.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 236V демонструє 10049 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 5082 у i5 8400, що на 98% вище.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 236V має оцінку 75 балів за інтегровану графіку, тоді як i5 8400 — лише 19, що робить перший значно кращим для ігор та відео.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальну оцінку 100, але Ultra 5 236V забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі.
  • Рік випуску: Ultra 5 236V вийшов у 2024 році, а i5 8400 — у 2017, що пояснює значну перевагу першого в бенчмарках та функціях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1028
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 5852

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 392.9 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 36 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 115 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 156.8 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 139 pages/sec
Background blur 47 images/sec 33.8 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 49.9 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 5.93 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 1414
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 5082

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 5 жовтня 2017
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 236V i5-8400
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.1 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 6
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 28x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 9 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,4 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i5 8400
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 25.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 22 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 37M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 16.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 130.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 637 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2382
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9237

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i5 8400?

Intel Core Ultra 5 236V кращий для ігор завдяки значно потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 19) та вищій однопотоковій продуктивності. Він забезпечує плавнішу роботу в сучасних іграх на низьких налаштуваннях.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 8400 на Intel Core Ultra 5 236V?

Так, якщо ви потребуєте вищої продуктивності в багатозадачності, рендерингу або іграх. Ultra 5 236V пропонує до 98% приросту в багатоядерних тестах і значно кращу графіку.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i5 8400?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), але Ultra 5 236V є ефективнішим завдяки новішій архітектурі, що дозволяє виконувати більше завдань за тієї ж потужності.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 236V кращий завдяки вищій продуктивності в бенчмарках, таких як Photo processing (98,1 зображень/с проти 49,9) та Background blur (47 зображень/с проти 33,8).

Чи підтримують ці процесори сучасні технології, як PCIe 5.0?

Intel Core Ultra 5 236V підтримує новіші технології (PCIe 5.0, DDR5), тоді як i5 8400 обмежений PCIe 3.0 та DDR4. Це впливає на швидкість роботи з SSD та оперативною пам'яттю.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.