Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i7 1068NG7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i7 1068NG7 — це два представники різних поколінь процесорів Intel, орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки. Перший вийшов у 2024 році та побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, а другий дебютував у 2020 році на базі Ice Lake. Незважаючи на однаково високий рівень енергоефективності (обидва отримали по 100 балів), Ultra 5 236V значно випереджає конкурента за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також має набагато потужнішу інтегровану графіку.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V є однозначно кращим вибором для більшості сучасних завдань. Він забезпечує значно вищу продуктивність в одноядерних (Geekbench 6: 2660 проти 1320) та багатоядерних тестах (Geekbench 6: 10049 проти 4238), а також пропонує потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 19). Однак i7 1068NG7 може бути цікавим для бюджетних збірок або завдань, де не потрібна висока обчислювальна потужність, завдяки нижчій вартості на вторинному ринку. Якщо ви обираєте новий ноутбук для роботи, навчання чи ігор — Ultra 5 236V стане набагато вдалішим рішенням.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ultra 5 236V має майже вдвічі вищі показники в одноядерних тестах (Cinebench R23: 1808 проти 1234) та більш ніж удвічі в багатоядерних (Cinebench R23: 9381 проти 4566).
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 236V отримав 75 балів за графіку проти 19 у i7 1068NG7, що робить його значно кращим для перегляду відео, фоторедагування та легких ігор.
  • Дата виходу: Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i7 1068NG7 — у січні 2020 року, що пояснює технологічний розрив.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з пасивним охолодженням.
  • Сучасні технології: Ultra 5 236V підтримує новіші інструкції та стандарти (наприклад, PCIe 5.0, LPDDR5X), що забезпечує кращу сумісність з актуальним обладнанням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1234
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 4566

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 439.9 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 23.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 96.6 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 129.5 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 142 pages/sec
Background blur 47 images/sec 22.3 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 46.2 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 6.55 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 1320
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 4238

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Ice Lake
Номер моделі 236V i7-1068NG7
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Plus Graphics G7 (64 EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 23x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 48КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1344
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,13 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 64
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 58.3 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i7 1068NG7
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 29.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 16.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 32M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 12M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 112.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 731 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2331
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 9267

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V значно кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 19). Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i7 1068NG7 підходить лише для дуже старих або нетребувальних проєктів.

Чи варто купувати Intel Core i7 1068NG7 у 2025 році?

Тільки якщо ви знайшли його за дуже низькою ціною на вторинному ринку і плануєте використовувати для простих завдань (браузинг, офіс). Для більшості сучасних сценаріїв Ultra 5 236V буде набагато продуктивнішим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100). Вони обидва розроблені для роботи в тонких ноутбуках без активного охолодження, тому різниця в енергоспоживанні між ними мінімальна.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для відеомонтажу?

Так, Ultra 5 236V впорається з відеомонтажем на початковому рівні завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужній графіці. Однак для професійної роботи з 4K-відео краще розглянути моделі з дискретною відеокартою.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Офіційна ціна не вказана, але Ultra 5 236V є новішим і, ймовірно, дорожчим. i7 1068NG7 можна знайти дешевше на вживаному ринку, проте його продуктивність значно нижча, тому співвідношення ціна/якість краще у Ultra 5 236V.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.