Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i7 1195G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i7 1195G7 — це два процесори для ноутбуків, що належать до різних поколінь. Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року та побудований на новій архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 1195G7 дебютував у червні 2021 року на базі Tiger Lake. Обидва мають 4 ядра, але Ultra 5 пропонує значно вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, а також набагато потужнішу інтегровану графіку. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V є значно потужнішим і сучаснішим рішенням порівняно з Intel Core i7 1195G7. Він випереджає конкурента в усіх ключових бенчмарках: однопотокова продуктивність вища на 19-39%, багатопотокова — на 58-77%, а інтегрована графіка (75 балів проти 23) забезпечує плавнішу роботу в іграх та графічних завданнях. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому Ultra 5 236V стає очевидним вибором для тих, хто шукає максимальну продуктивність у тонкому ноутбуці.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 236V значно перевершує i7 1195G7 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 9381 проти 5950, Geekbench 6 багатоядерний — 10049 проти 5686.
  • Інтегрована графіка Ultra 5 236V оцінюється в 75 балів, тоді як у i7 1195G7 — лише 23, що робить перший набагато кращим для ігор та обробки відео.
  • Однопотокова продуктивність Ultra 5 236V вища на 19-39% залежно від тесту: Geekbench 6 одноядерний — 2660 проти 1915, Cinebench R23 одноядерний — 1808 проти 1513.
  • Ultra 5 236V вийшов у 2024 році (архітектура Lunar Lake), а i7 1195G7 — у 2021 році (Tiger Lake), що забезпечує першому перевагу в енергоефективності та підтримці нових технологій.
  • У тестах обробки зображень та рендерингу Ultra 5 236V демонструє майже двократну перевагу: Photo processing — 98.1 проти 49.4 зображень/сек, Ray tracing — 12.6 проти 5.86 Mpixels/сек.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1513
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 5950

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 634 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 33.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 131.3 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 169.1 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 152.9 pages/sec
Background blur 47 images/sec 25.4 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 49.4 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 5.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 1915
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 5686

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 8 червня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 236V i7-1195G7
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1.3-2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 13-29x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1449
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i7 1195G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 36.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 21.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 56M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 13.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 5.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 112.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 824 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3011
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 10751

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i7 1195G7?

Intel Core Ultra 5 236V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 23) та вищій однопотоковій продуктивності, що забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1195G7 у 2025 році?

У 2025 році i7 1195G7 вже застарів. Він поступається Ultra 5 236V у всіх тестах, тому для нових завдань краще обрати сучасніший процесор, якщо бюджет дозволяє.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i7 1195G7?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 236V забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для роботи з відео та фото?

Так, Ultra 5 236V чудово підходить: він вдвічі швидше обробляє фото (98.1 проти 49.4 зображень/сек) та має кращу інтегровану графіку для рендерингу та монтажу.

Який процесор обрати для офісних завдань та веб-серфінгу?

Обидва справляються з офісними завданнями, але Ultra 5 236V забезпечує помітно швидшу роботу в браузері (247.3 проти 131.3 сторінок/сек) та з текстовими документами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.