Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i7 1250U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i7 1250U — це два сучасні процесори Intel, призначені для тонких та легких ноутбуків. Перший вийшов у вересні 2024 року і належить до нової лінійки Core Ultra з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку. Другий дебютував у лютому 2022 року як представник 12-го покоління Alder Lake. Порівняємо їх за ключовими характеристиками та результатами тестів, щоб визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V випереджає Core i7 1250U за більшістю показників: він демонструє вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та Geekbench 6, а також значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 22). Обидва процесори мають однакову енергоефективність, що робить їх придатними для автономних пристроїв. Core Ultra 5 236V — кращий вибір для роботи з графікою, відео та сучасними додатками, тоді як Core i7 1250U може бути більш бюджетним варіантом для базових завдань.

Основні відмінності

  • Інтегрована графіка: Core Ultra 5 236V отримав 75 балів, що значно вище за 22 бали у Core i7 1250U — це означає кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 5 236V набирає 70 балів проти 58 у Core i7 1250U, що підтверджується вищими результатами у Cinebench R23 (1808 vs 1567) та Geekbench 6 (2660 vs 2044).
  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 5 236V має 22 бали проти 16 у Core i7 1250U, а різниця в тестах Cinebench R23 багатоядерний (9381 vs 7402) та Geekbench 6 багатоядерний (10049 vs 7134) є суттєвою.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальні 100 балів, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання та придатність для тривалої автономної роботи.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Core i7 1250U — у лютому 2022 року, що робить перший більш сучасним рішенням з новітніми технологіями.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1567
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 7402

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 764.8 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 49.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 216.3 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 211.8 pages/sec
Background blur 47 images/sec 23 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 59.7 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 9.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 7134

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 236V i7-1250U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 11x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1781
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 29 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 950 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,46 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i7 1250U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

PassMark

Integer math Немає даних 41.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 27.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 59M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 14M Strings/sec
Data encryption Немає даних 7.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 123.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 908 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2749
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 11635

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 236V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 22), тому він краще впорається з легкими іграми та графічними завданнями, ніж Core i7 1250U.

Чи варто вибирати Core Ultra 5 236V замість Core i7 1250U для роботи?

Так, Core Ultra 5 236V демонструє вищу продуктивність в одно- та багатопотокових тестах, що робить його кращим вибором для ресурсоємних додатків, обробки фото та відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для тонких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Core i7 1250U для сучасних завдань?

Core i7 1250U все ще здатний виконувати базові завдання, але його продуктивність помітно нижча за Core Ultra 5 236V, особливо в графіці та багатопотокових сценаріях.

Який процесор має краще співвідношення ціни та продуктивності?

Core Ultra 5 236V пропонує значно вищу продуктивність за всіма показниками, що робить його вигіднішим вибором, якщо бюджет дозволяє обрати новіший процесор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.