Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i7 8665U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i7 8665U — це два процесори від Intel, але вони належать до різних поколінь і мають суттєві відмінності. Core Ultra 5 236V вийшов у 2024 році та пропонує сучасну архітектуру, тоді як Core i7 8665U дебютував у 2019 році. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V значно перевершує Intel Core i7 8665U за більшістю показників. Він пропонує кращу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що підтверджується вищими результатами в Geekbench 6 та Cinebench R23. Core Ultra 5 236V також має значно потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для сучасних завдань, включно з легкою роботою з графікою. Якщо ви обираєте між цими двома процесорами, Core Ultra 5 236V є очевидним лідером.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Core Ultra 5 236V має вищі показники в Geekbench 6 (одноядерний: 2660 проти 1269, багатоядерний: 10049 проти 3426) та Cinebench R23 (одноядерний: 1808 проти 1256, багатоядерний: 9381 проти 3771).
  • Інтегрована графіка: Core Ultra 5 236V отримує 75 балів за інтегровану графіку, тоді як Core i7 8665U лише 17, що свідчить про значно кращу графічну продуктивність новішого процесора.
  • Дата виходу: Core Ultra 5 236V вийшов у вересні 2024 року, а Core i7 8665U — у квітні 2019 року, що робить перший на 5 років новішим.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий високий показник енергоефективності (100 балів), що робить їх придатними для мобільних пристроїв.
  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 5 236V значно випереджає Core i7 8665U (22 бали проти 8), що робить його кращим для багатозадачності та ресурсоємних додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1256
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 3771

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 337.7 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 18.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 84.1 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 104.8 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 108.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 17.8 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 36.1 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 4.18 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 3426

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 16 квітня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Whiskey Lake
Номер моделі 236V i7-8665U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 620

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 19x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 32 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1528
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 620
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1150 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,44 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2400
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 37,5 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i7 8665U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 23.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 13.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 22M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 2.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 78 MBytes/sec
Physics Немає даних 466 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2186
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 6247

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i7 8665U?

Intel Core Ultra 5 236V кращий для ігор завдяки значно потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 17) та вищій однопотоковій продуктивності.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i7 8665U до Intel Core Ultra 5 236V?

Так, оновлення варте, якщо вам потрібна значно вища продуктивність у багатозадачності, роботі з графікою та сучасних додатках. Core Ultra 5 236V пропонує суттєвий приріст у всіх бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i7 8665U?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за цим параметром.

Для яких завдань підходить Intel Core i7 8665U у 2024 році?

Intel Core i7 8665U все ще може впоратися з базовими офісними завданнями, веб-серфінгом та переглядом відео, але для більш вимогливих завдань його продуктивності недостатньо.

Який процесор краще підходить для роботи з фото та відео?

Intel Core Ultra 5 236V краще підходить завдяки вищій швидкості обробки фото (98.1 зображень/с проти 36.1) та багатопотоковій продуктивності, що прискорює рендеринг.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.