Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i7 9700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V і Intel Core i7 9700 — це два процесори від Intel, що належать до різних поколінь. Ultra 5 236V, випущений у 2024 році, пропонує сучасну архітектуру та високу енергоефективність, тоді як Core i7 9700 (2019) був популярним вибором для продуктивних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 236V значно випереджає Core i7 9700 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2660 проти 1602) та має набагато кращу інтегровану графіку (оцінка 75 проти 23). Він також демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (9381 проти 8540) та ефективніше працює з енергоспоживанням. Однак Core i7 9700 може бути дешевшим на вторинному ринку. Якщо вам потрібна максимальна швидкодія в сучасних завданнях та іграх без дискретної відеокарти, обирайте Ultra 5 236V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 236V має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 2660 проти 1602 у Core i7 9700.
  • Інтегрована графіка Ultra 5 236V набагато потужніша (оцінка 75 проти 23), що дозволяє запускати сучасні ігри без дискретної відеокарти.
  • У багатопотокових тестах (Cinebench R23) Ultra 5 236V набирає 9381 бал, тоді як Core i7 9700 — 8540, що свідчить про кращу продуктивність у ресурсомістких завданнях.
  • Ultra 5 236V випущений у 2024 році, тоді як Core i7 9700 — у 2019, тому новіший процесор підтримує актуальні технології та стандарти.
  • Core i7 9700 має вищий показник Passmark (багатоядерний) — 13234 проти відсутнього у Ultra 5 236V, але загальна продуктивність у сучасних бенчмарках нижча.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 1193
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 8540

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 502.1 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 53 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 145.1 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 217.5 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 159.1 pages/sec
Background blur 47 images/sec 41.3 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 59.6 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 10 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 1602
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 6814

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Coffee Lake
Номер моделі 236V i7-9700
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 30x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1151
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 600 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,46 терафлопс
TMUs Немає даних 24
ROPs Немає даних 3
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2666
Макс. розмір 16 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.6 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i7 9700
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

PassMark

Integer math Немає даних 40.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 34.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 47M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 184.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 807 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2761
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13234

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i7 9700?

Intel Core Ultra 5 236V кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій однопотоковій продуктивності, що важливо для ігор.

Чи варто міняти Intel Core i7 9700 на Intel Core Ultra 5 236V?

Так, якщо вам потрібна вища швидкодія в однопотокових завданнях, краща графіка та енергоефективність. Однак переконайтеся, що материнська плата підтримує новий сокет.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають високу оцінку енергоефективності (100), але Ultra 5 236V, будучи новішим, зазвичай споживає менше енергії при вищій продуктивності.

Чи підходить Intel Core i7 9700 для сучасних завдань у 2024 році?

Так, він все ще справляється з більшістю завдань, але поступається новішим моделям у швидкості та підтримці сучасних технологій.

Який процесор кращий для відеомонтажу?

Intel Core Ultra 5 236V показує вищу продуктивність у багатопотокових тестах (Cinebench R23), тому він краще підходить для відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.