Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 236V vs Intel Core i9 13905H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 236V та Intel Core i9 13905H — два процесори від Intel, які представляють різні покоління та підходи до обчислень. Ultra 5 236V (вересень 2024) орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як i9 13905H (січень 2023) — на максимальну багатопотокову продуктивність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i9 13905H значно випереджає Ultra 5 236V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 20034 проти 9381, а Geekbench 6 багатоядерний — 12940 проти 10049. Однак Ultra 5 236V демонструє кращу енергоефективність (100 балів) та потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 41). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для рендерингу чи компіляції — обирайте i9 13905H. Для мобільних пристроїв з акцентом на автономність та легкі ігри — Ultra 5 236V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i9 13905H майже вдвічі потужніший за Ultra 5 236V у Cinebench R23 (20034 проти 9381) та Geekbench 6 (12940 проти 10049).
  • Енергоефективність: Ultra 5 236V отримує 100 балів за енергоефективність, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків з тривалою автономністю.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 236V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 41), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова продуктивність: i9 13905H трохи швидший в одноядерних тестах (Cinebench R23: 2020 проти 1808), що дає перевагу в деяких іграх та додатках.
  • Дата виходу: Ultra 5 236V новіший (вересень 2024) проти i9 13905H (січень 2023), що може вплинути на підтримку нових технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1808 2020
Cinebench R23 (багатоядерний) 9381 20034

GeekBench v6

File compression 954.8 MB/sec 1310 MB/sec
Clang compilation 62.4 Klines/sec 93 Klines/sec
HTML 5 Browser 247.3 pages/sec 317.9 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 381.6 Mpixels/sec
Text processing 292.6 pages/sec 269.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 48.8 images/sec
Photo processing 98.1 images/sec 116.6 images/sec
Ray tracing 12.6 Mpixels/sec 20.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2660 2642
Geekbench 6 (багатоядерний) 10049 12940

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 236V i9-13905H
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (96 EU)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1,9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 4.1 ГГц
Кількість ядер 8 14
Кількість потоків 8 20
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 26x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 24МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 35-45 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1792
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 115 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (96 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1500 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,3 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 16 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 236V Сайт Intel Core i9 13905H
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 103.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 74.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 124M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 38M Strings/sec
Data encryption Немає даних 20.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 361.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 2081 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 21.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3697
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 30207

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 236V чи Intel Core i9 13905H?

Для ігор з дискретною відеокартою i9 13905H має перевагу завдяки вищій однопотоковій продуктивності. Однак Ultra 5 236V з кращою інтегрованою графікою підійде для легких ігор без окремої GPU.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 236V для рендерингу та відеомонтажу?

Ultra 5 236V впорається з базовими завданнями, але для професійного рендерингу краще обрати i9 13905H, який має вдвічі вищу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший?

Intel Core Ultra 5 236V значно енергоефективніший (100 балів), що робить його кращим вибором для ультрабуків та пристроїв з тривалою автономністю.

Чи варто купувати Intel Core i9 13905H у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність за розумну ціну. Ultra 5 236V може бути кращим для нових технологій та енергоефективності.

Який процесор краще для компіляції коду?

Intel Core i9 13905H значно швидший у компіляції (93 Klines/sec проти 62.4 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.