Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 5 2600 — процесори різних поколінь, що представляють два підходи до обчислювальної потужності. Ultra 5 238V, випущений у 2024 році, робить акцент на енергоефективності та однопотоковій продуктивності, тоді як Ryzen 5 2600 (2018) був свого часу популярним вибором для багатозадачності. Розглянемо, як ці CPU проявляють себе в реальних завданнях, ігрових тестах та бенчмарках.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2697 проти 1162) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для ігор і щоденних завдань. Однак Ryzen 5 2600, попри вік, демонструє гідну багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 7089), хоча поступається новішому конкуренту (9390). Якщо вам потрібен сучасний, енергоефективний процесор з потужною інтегрованою графікою — обирайте Intel. Для бюджетного складання ПК з дискретною відеокартою Ryzen 5 2600 все ще може бути варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 238V має майже вдвічі вищий результат у Geekbench 6 (2697 проти 1162), що критично для ігор та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 238V набирає 10332 бали у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 5239 у Ryzen 5 2600, демонструючи перевагу в складних обчисленнях.
  • Інтегрована графіка: Intel отримує 75 балів за інтегровану графіку, тоді як AMD — лише 20, що робить Ultra 5 238V придатним для систем без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100, але Ultra 5 238V досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішому техпроцесу.
  • Дата виходу та технології: Intel Core Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 2600 — у 2018, що пояснює значну різницю в архітектурі та можливостях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 7089

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 47 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 5239

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-2933
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 44.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 23 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 37M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 187.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 676 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2245
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13191

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core Ultra 5 238V значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1810 проти 1012) та потужнішій інтегрованій графіці.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 2600 у 2025 році?

Ryzen 5 2600 може бути варіантом лише для дуже бюджетних збірок з дискретною відеокартою. Однак його продуктивність значно поступається сучасним моделям, як Intel Core Ultra 5 238V.

Наскільки Intel Core Ultra 5 238V енергоефективніший за AMD Ryzen 5 2600?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel досягає вищої продуктивності на ват завдяки новішому техпроцесу, що робить його вигіднішим для тривалої роботи.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 238V краще впорається з фотообробкою (104,7 зображень/с проти 48) та рендерингом PDF (283,1 Mpixels/с проти 160,4), що робить його продуктивнішим для творчих завдань.

Чи можна використовувати Intel Core Ultra 5 238V без дискретної відеокарти?

Так, завдяки високій оцінці інтегрованої графіки (75 балів) цей процесор підходить для офісних завдань, перегляду відео та нетребувальних ігор без окремої відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.