Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 5 5600G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V (2024) та AMD Ryzen 5 5600G (2021) — це два процесори, що належать до різних поколінь і платформ. Ultra 5 238V побудований на новітній архітектурі Intel з акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 5600G — це перевірений APU від AMD із потужною вбудованою графікою Vega. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоспоживанням, бенчмарками та ігровими можливостями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає AMD Ryzen 5 5600G за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2697 проти 1938) та енергоефективністю, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків і завдань, чутливих до тактової частоти. Однак Ryzen 5 5600G демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (11187 проти 9390) та має потужнішу інтегровану графіку Vega, що важливо для ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібна максимальна автономність і швидкість в офісних додатках — обирайте Intel. Для ігор та багатозадачності з вбудованою графікою краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 238V значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2697 проти 1938), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 5600G виграє в Cinebench R23 багатоядерному (11187 проти 9390) завдяки більшій кількості ядер/потоків (6/12 проти 4/8 у Intel).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 5600G має потужнішу вбудовану графіку Vega (оцінка 30 проти 75 у Intel), що дозволяє комфортно грати в менш вимогливі ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Intel Core Ultra 5 238V отримав максимальну оцінку 100 за енергоефективність, що робить його кращим вибором для ультрабуків з тривалим часом автономної роботи.
  • Дата виходу та платформа: Intel новіший (2024 проти 2021), підтримує сучасні інтерфейси (PCIe 5.0, DDR5), тоді як AMD базується на старішому сокеті AM4 із DDR4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 11187

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 773.3 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 141.5 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 231 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 210.7 pages/sec
Background blur 47 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 55.6 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 16.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 1938
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 8288

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 13 квітня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 45-65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon RX Vega 7
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 896 448
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,7 терафлопс
TMUs Немає даних 28
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 7
TGP Немає даних 10-45 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 5 5600G
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 24

PassMark

Integer math Немає даних 68.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 38 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 58M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 25.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 250.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 913 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3190
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19875

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 5 5600G?

AMD Ryzen 5 5600G має потужнішу інтегровану графіку Vega, тому для ігор без дискретної відеокарти він кращий. Intel виграє в одноядерній продуктивності, що важливо для ігор із відеокартою.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 238V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для тонкого ноутбука з хорошою однопотоковою продуктивністю та інтегрованою графікою для офісних завдань і мультимедіа.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 238V швидше обробляє фото (104.7 проти 55.6 зображень/сек) та PDF (283.1 проти 231 Mpixels/сек), тому він кращий для творчих завдань, що використовують однопотокову продуктивність.

Чи підходить AMD Ryzen 5 5600G для сучасних ігор?

Так, для ігор на низьких налаштуваннях у роздільній здатності 720p/1080p. Він справляється з кіберспортивними дисциплінами та менш вимогливими AAA-проектами завдяки інтегрованій графіці Vega.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 5600G випереджає Intel у багатопотокових тестах (Cinebench R23: 11187 проти 9390) завдяки 6 ядрам і 12 потокам, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.