Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 5 7540U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 5 7540U — два сучасні процесори для тонких ноутбуків, орієнтовані на високу енергоефективність і продуктивність у повсякденних завданнях. Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Ryzen 5 7540U дебютував у травні 2023-го. Обидві моделі пропонують хорошу однопотокову швидкість, але відрізняються за багатопотоковою роботою, графікою та сценаріями використання. Розберімося, який чип краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає AMD Ryzen 5 7540U за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2697 проти 2405) та інтегрованою графікою (75 балів проти 33), що робить його кращим для ігор без дискретної відеокарти та швидких веб-завдань. Натомість Ryzen 5 7540U демонструє вищі результати в багатоядерних тестах Cinebench R23 (9892 проти 9390) і Passmark, що дає перевагу при рендерингу та компіляції. Якщо вам потрібна збалансована робота з графікою та офісними додатками — обирайте Intel. Для багатопотокових обчислень із бюджетом — AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Ultra 5 238V має вищий Geekbench 6 (2697 проти 2405) і Cinebench R23 (1810 проти 1789), що дає перевагу в швидкодії додатків, які не використовують багато ядер.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7540U виграє в Cinebench R23 (9892 проти 9390) і Passmark (18685 проти відсутнього), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Інтегрована графіка: Intel отримує 75 балів проти 33 в AMD, що забезпечує кращу ігрову продуктивність на вбудованому відео (наприклад, у Background blur: 47 проти 42.6 зображень/с).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але Intel новіший (2024 рік) і може запропонувати оптимізованіше енергоспоживання в сучасних ноутбуках.
  • Дата виходу: Intel Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 5 7540U — у травні 2023 року, що впливає на підтримку нових технологій (наприклад, PCIe 5.0 або Wi-Fi 7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1789
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 9892

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 988.4 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 63.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 172.2 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 215.5 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 239.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 72.2 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 13.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2405
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 8822

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 23 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 32x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP7
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 740M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 896 256
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,28 терафлопс
TMUs Немає даних 16
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 4
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 5 7540U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 14

PassMark

Integer math Немає даних 61.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 36.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 66M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 23.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 211.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 975 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 15.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3607
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18685

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор без дискретної відеокарти?

Intel Core Ultra 5 238V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 33), тому він краще підходить для казуальних ігор і старих проєктів на вбудованому відео.

Чи варто доплачувати за Intel Ultra 5 238V?

Якщо вам потрібна висока однопотокова швидкість і якісна інтегрована графіка — так. Для багатопотокових завдань AMD Ryzen 5 7540U часто дешевший і продуктивніший.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel новіший, тому в сучасних ноутбуках може забезпечити кращу автономність завдяки оптимізації.

Який чип краще підходить для роботи з відео?

AMD Ryzen 5 7540U має вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 9892 проти 9390), що дає перевагу при рендерингу та експорті відео.

Чи відрізняються вони за підтримкою пам'яті?

Обидва підтримують DDR5 і LPDDR5, але Intel Ultra 5 238V може мати ширшу підтримку нових стандартів через пізніший вихід.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.