Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 5 7600 – два сучасні процесори, що належать до різних архітектурних поколінь. Перший вийшов у вересні 2024 року, другий – на початку 2023-го. Попри вищий загальний рейтинг Intel (67 балів проти 60), Ryzen демонструє кращу багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні сторони, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє за енергоефективністю та інтегрованою графікою (75 балів проти 39), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та офісних завдань. Натомість AMD Ryzen 5 7600 значно потужніший у багатопотокових сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний – 14344 проти 9390, а також швидший у компіляції коду та архівації. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій або ігор, обирайте Ryzen. Для мобільності та автономності – Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7600 значно випереджає Intel у Cinebench R23 багатоядерному (14344 vs 9390) та Geekbench 6 багатоядерному (11734 vs 10332).
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 238V має набагато потужніше вбудоване відеоядро (75 балів проти 39), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але Intel використовує новішу архітектуру Lunar Lake, що робить його ефективнішим у тонких пристроях.
  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 5 7600 трохи швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6 одноядерний: 2892 vs 2697), що важливо для ігор та більшості повсякденних завдань.
  • Спеціалізовані завдання: AMD краще справляється з компіляцією (99.9 Klines/sec vs 63) та архівацією (1150 MB/sec vs 997.5), тоді як Intel швидше обробляє веб-сторінки (266.1 pages/sec vs 188.3).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 14344

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 47 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 11734

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 10 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 38x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 88 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 81.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 200M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 35M Strings/sec
Data encryption Немає даних 17.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 306.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1793 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3910
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 27095

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

AMD Ryzen 5 7600 має вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 2892), що дає перевагу в більшості ігор. Однак Intel Core Ultra 5 238V має кращу інтегровану графіку, що може бути корисним для ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 238V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ноутбука з тривалою автономністю та потужною інтегрованою графікою. Він ідеальний для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа.

Який процесор краще для відеомонтажу?

AMD Ryzen 5 7600 забезпечує вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 14344), що прискорює рендеринг та експорт відео. Intel поступається в багатоядерних завданнях.

Чи є різниця в енергоспоживанні між цими процесорами?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 238V побудований на новішій архітектурі, що робить його більш економним у реальних сценаріях використання в ноутбуках.

Який процесор обрати для роботи з кодом та компіляції?

AMD Ryzen 5 7600 значно швидший у компіляції (99.9 Klines/sec проти 63) та архівації (1150 MB/sec проти 997.5), тому він краще підходить для розробників та DevOps.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.