Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 5 7600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 5 7600X — два сучасні процесори, які належать до різних архітектурних поколінь. Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року й орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 5 7600X дебютував у 2022 році, але досі залишається потужним рішенням для ігор і багатопотокових завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в енергоефективності та має значно кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків та офісних завдань. Однак AMD Ryzen 5 7600X демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 15210 проти 9390) і кращі одноядерні результати в Geekbench 6 (2941 проти 2697). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ігор або рендерингу, обирайте Ryzen. Для мобільності та автономності — Ultra 5 238V.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7600X має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному (15210 проти 9390), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна швидкість: Ryzen 5 7600X також попереду в Geekbench 6 одноядерному (2941 проти 2697), що забезпечує вищу швидкодію в більшості ігор і додатків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 238V має значно потужнішу вбудовану графіку (оцінка 75 проти 41), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100 за цим параметром, але Ultra 5 238V використовує новішу архітектуру, що робить його економнішим у мобільних пристроях.
  • Дата виходу: Intel Ultra 5 238V вийшов на два роки пізніше (вересень 2024), що означає підтримку новіших технологій, тоді як Ryzen 5 7600X (вересень 2022) залишається актуальним для настільних ПК.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 15210

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 1490 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 269.6 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 342 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 308.4 pages/sec
Background blur 47 images/sec 66.1 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 108.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2941
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 13615

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 29 вересня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 47x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 105 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 116 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 5 7600X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 85.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 204M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 37.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 319.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1843 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 24.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 4145
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 28474

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 5 7600X?

AMD Ryzen 5 7600X має вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2941 проти 2697), що забезпечує кращу швидкодію в більшості ігор. Однак Intel Ultra 5 238V має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним для ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 238V у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для ноутбука з хорошою інтегрованою графікою. Він ідеальний для офісних завдань, мультимедіа та легкої роботи з графікою.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

AMD Ryzen 5 7600X значно перевершує Intel Ultra 5 238V за багатопотоковою продуктивністю: Cinebench R23 багатоядерний 15210 проти 9390. Це робить його кращим для рендерингу, відеомонтажу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 5 238V використовує новішу архітектуру, що забезпечує нижче енергоспоживання в мобільних пристроях.

Чи підходить AMD Ryzen 5 7600X для робочих станцій?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 15210) та хорошим одноядерним результатам, Ryzen 5 7600X добре справляється з професійними завданнями, такими як 3D-моделювання, відеомонтаж і наукові розрахунки.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.