Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 5 7640U — два сучасних процесори для тонких та легких ноутбуків, орієнтовані на високу енергоефективність та достатню продуктивність для повсякденних завдань. Обидві моделі вийшли у 2023-2024 роках, але мають різну архітектуру та підходи до виконання роботи. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні сторони, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, що робить його кращим вибором для офісних завдань, веб-серфінгу та мультимедіа. Натомість AMD Ryzen 5 7640U демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 та швидше працює з архівацією та компіляцією коду. Якщо вам потрібна потужна графіка та енергоефективність — обирайте Intel. Для роботи з багатозадачністю та ресурсоємними додатками краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 238V має вищі показники в Geekbench 6 (2697 проти 2338) та Cinebench R23 (1810 проти 1635), що забезпечує швидшу роботу в більшості повсякденних додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7640U випереджає Intel у Cinebench R23 (11012 проти 9390) та Passmark (21284 проти відсутнього показника), що дає перевагу при рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 238V отримав значно вищий рейтинг за графіку (75 проти 34), що робить його кращим для легких ігор та відеомонтажу без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але Intel вийшов пізніше (вересень 2024) з новішою архітектурою, що може забезпечити кращу оптимізацію енергоспоживання.
  • Швидкість роботи з даними: AMD лідирує у стисненні файлів (1190 MB/s проти 997.5 MB/s) та компіляції коду (72.3 Klines/s проти 63 Klines/s), тоді як Intel швидше обробляє HTML та текст.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 11012

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 47 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 10420

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 3 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 760M

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 35x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 760M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,66 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 70.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 41.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 77M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 28.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 243.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 1194 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3524
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 21284

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 238V має кращу інтегровану графіку (рейтинг 75 проти 34), тому для легких ігор без дискретної відеокарти він буде кращим вибором.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 7640U для роботи з відео?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 11012) AMD краще справляється з рендерингом, але Intel має сильнішу графіку, що важливо для реального часу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але Intel Core Ultra 5 238V вийшов пізніше, що може означати кращу оптимізацію для тривалої роботи від батареї.

Чи помітна різниця в однопотоковій продуктивності?

Так, Intel випереджає AMD у Geekbench 6 (2697 проти 2338) та Cinebench R23 (1810 проти 1635), що відчутно в повсякденних задачах — відкритті програм та веб-серфінгу.

Який процесор обрати для програмування?

AMD Ryzen 5 7640U краще підходить для компіляції коду (72.3 Klines/s проти 63 Klines/s), тоді як Intel може бути зручнішим для роботи з IDE завдяки вищій однопотоковій швидкості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.