Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 7 3700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 7 3700X — це два процесори різних поколінь та архітектур. Ultra 5 238V вийшов у 2024 році та пропонує сучасну інтегровану графіку й високу однопотокову продуктивність, тоді як Ryzen 7 3700X, представлений у 2019, залишається потужним 8-ядерним рішенням для багатозадачності. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в бенчмарках, енергоефективність та доцільність вибору для різних сценаріїв використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 2697 проти 1640) та має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 30), що робить його ідеальним для сучасних ультрабуків та офісних ПК. Натомість AMD Ryzen 7 3700X демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (12195 проти 9390) і кращу швидкість компіляції Clang (77.6 Klines/sec), тому він краще підходить для рендерингу, відеомонтажу та інших ресурсоємних завдань. Якщо вам потрібна енергоефективність та сучасність — обирайте Intel, якщо багатоядерна потужність — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 238V має на 64% вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2697 проти 1640), що забезпечує швидшу роботу в іграх та повсякденних додатках.
  • AMD Ryzen 7 3700X випереджає Intel на 30% у багатоядерному Cinebench R23 (12195 проти 9390), що важливо для рендерингу та компіляції.
  • Intel Ultra 5 238V оснащений значно потужнішою інтегрованою графікою (75 балів проти 30), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen 7 3700X швидше компілює код (77.6 Klines/sec проти 63 Klines/sec) та обробляє тексти (151.6 pages/sec проти 293.2 pages/sec — тут Intel швидший, але AMD кращий у багатопотокових сценаріях).
  • Intel Core Ultra 5 238V новіший (2024 рік) і пропонує кращу енергоефективність (100 балів), що робить його привабливим для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 7 3700X (2019) потребує більше енергії, але дає більше ядер.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1345
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 12195

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 673.4 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 77.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 162.9 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 242 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 151.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 38.1 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 54.1 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 1640
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 8393

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Немає даних
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 36x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 7 3700X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 66.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 102M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 19 GBytes/sec
Data compression Немає даних 296.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1187 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2660
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 22543

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 7 3700X?

Intel Core Ultra 5 238V кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2697 проти 1640) та потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 30). Однак для сучасних ігор краще використовувати дискретну відеокарту.

Який процесор швидше у багатозадачності?

AMD Ryzen 7 3700X швидший у багатозадачності завдяки вищим багатоядерним показникам: Cinebench R23 багатоядерний 12195 проти 9390 у Intel. Він краще справляється з рендерингом, компіляцією та відеомонтажем.

Чи варто купувати Intel Core Ultra 5 238V у 2025 році?

Так, Intel Core Ultra 5 238V — сучасний процесор 2024 року з високою енергоефективністю (100 балів) та гарною інтегрованою графікою. Він ідеально підходить для ультрабуків, офісних завдань та нетребувальних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 7 3700X для рендерингу?

Так, AMD Ryzen 7 3700X чудово підходить для рендерингу завдяки 8 ядрам та високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 12195). Він залишається актуальним для бюджетних робочих станцій.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core Ultra 5 238V новіший і зазвичай споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його кращим вибором для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.