Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V (2024) і AMD Ryzen 7 5800 (2021) — два процесори, які представляють різні покоління та підходи. Ultra 5 238V створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Ryzen 7 5800 — це потужний чип для настільних ПК, орієнтований на багатопотокові завдання. Порівняймо їхні характеристики, щоб зрозуміти, який процесор краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в одноядерній продуктивності (Geekbench 6: 2697 vs 2068) та має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 36), що робить його чудовим вибором для тонких ноутбуків і повсякденних завдань. Натомість AMD Ryzen 7 5800 демонструє вищу багатоядерну продуктивність (Cinebench R23: 14065 vs 9390) і кращу швидкість у завданнях, як-от компіляція коду (76.6 Klines/sec) та архівація файлів. Якщо вам потрібен енергоефективний чип для роботи та мультимедіа — обирайте Intel, а для важких обчислень і рендерингу — AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core Ultra 5 238V випереджає AMD Ryzen 7 5800 у Geekbench 6 (2697 проти 2068) та Cinebench R23 (1810 проти 1572), що забезпечує швидшу реакцію в іграх та програмах.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 5800 значно потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 14065 проти 9390), що робить його кращим для рендерингу, відеомонтажу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: Intel Ultra 5 238V має набагато кращу вбудовану графіку (75 балів проти 36), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Ultra 5 238V є новішим і оптимізованим для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 7 5800 — настільний чип із вищим TDP.
  • Дата виходу та свіжість архітектури: Intel Core Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 5800 — у січні 2021 року. Новіша архітектура Intel пропонує сучасніші технології та кращу підтримку пам'яті.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 14065

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 47 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 9314

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 34x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 93.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 51.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 111M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 20 GBytes/sec
Data compression Немає даних 314.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1134 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3389
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25761

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 238V має кращу інтегровану графіку, тому для ігор без дискретної відеокарти він підходить краще. Однак для серйозних ігор з окремою відеокартою важливіша одноядерна продуктивність, де Intel також має перевагу.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна висока багатоядерна продуктивність для робочих завдань (рендеринг, компіляція) і ви не потребуєте потужної вбудованої графіки. Він залишається конкурентним у своєму ціновому сегменті.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 238V створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних сценаріях. AMD Ryzen 7 5800 має вищий TDP, що робить його менш ефективним для ноутбуків.

Для яких завдань краще підійде Intel Core Ultra 5 238V?

Intel Core Ultra 5 238V ідеальний для ультрабуків, офісних завдань, веб-серфінгу, перегляду відео та легких ігор завдяки потужній інтегрованій графіці та високій одноядерній продуктивності.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel Core Ultra 5 238V — мобільний чип для ноутбуків, а AMD Ryzen 7 5800 — настільний для ПК. Вибір залежить від форм-фактора та потреб у продуктивності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.