Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 7 7730U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen 7 7730U — це два сучасних процесори для тонких та легких ноутбуків, орієнтовані на енергоефективність та достатню продуктивність для повсякденних завдань. Модель Intel вийшла у вересні 2024 року, тоді як AMD дебютувала на початку 2023-го. Обидва чипи пропонують інтегровану графіку, але суттєво відрізняються за архітектурою та результатами в бенчмарках. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, тести продуктивності та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в однопотокових завданнях та має значно потужнішу інтегровану графіку, що робить його кращим вибором для роботи з фото, відео та легкими іграми. AMD Ryzen 7 7730U, своєю чергою, демонструє вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 та Passmark, що може бути корисним для компіляції коду або рендерингу. Обидва процесори мають відмінну енергоефективність, але Intel пропонує свіжішу архітектуру та кращі показники в більшості тестів, що робить його більш збалансованим варіантом для сучасних ноутбуків.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 238V значно випереджає AMD Ryzen 7 7730U в Geekbench 6 (2697 проти 2027) та Cinebench R23 (1810 проти 1448).
  • Інтегрована графіка: Intel має суттєво кращу інтегровану графіку (75 балів проти 28), що підтверджується вищою швидкістю обробки фото (104.7 проти 64.7 зображень/с).
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 7730U виграє в Cinebench R23 багатоядерному (10801 проти 9390) та Passmark багатоядерному (18635 проти відсутності даних у Intel).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, що робить їх однаково економними для тривалої роботи від батареї.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 238V є новішим (вересень 2024), тоді як AMD Ryzen 7 7730U вийшов у січні 2023 року, що може вплинути на підтримку новітніх технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1448
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 10801

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 781.6 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 69 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 163.2 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 217.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 35.8 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 64.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 17.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 8485

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 5 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 2.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 20x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon RX Vega 8
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2000 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,05 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 7 7730U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 75.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 39.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 47M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 24.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 231 MBytes/sec
Physics Немає даних 796 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 14.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3069
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 18635

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 7 7730U?

Intel Core Ultra 5 238V має значно потужнішу інтегровану графіку, тому він краще підходить для легких ігор та обробки графіки, ніж AMD Ryzen 7 7730U.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 238V через новішу архітектуру?

Так, Intel Core Ultra 5 238V вийшов у 2024 році та пропонує кращу однопотокову продуктивність і графіку, що робить його більш сучасним вибором для більшості завдань.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 238V краще справляється з обробкою фото та відео завдяки вищій швидкості в тестах Background blur (47 проти 35.8 зображень/с) та Photo processing.

Чи достатньо продуктивності AMD Ryzen 7 7730U для офісних завдань?

Так, AMD Ryzen 7 7730U чудово підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та текстових редакторів, демонструючи хорошу багатопотокову продуктивність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 7 7730U?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал за енергоефективність, тому вони забезпечують тривалий час автономної роботи в тонких ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.