Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівнюємо два сучасних процесори: Intel Core Ultra 5 238V (вересень 2024) та AMD Ryzen 7 7800X3D (січень 2023). Обидві моделі демонструють високу енергоефективність (100 балів), але суттєво відрізняються за архітектурою та призначенням. Intel робить ставку на інтегровану графіку та однопотокову швидкість, тоді як AMD з технологією 3D V-Cache пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core Ultra 5 238V у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 (багатоядерний) – 18193 проти 9390, Geekbench 6 (багатоядерний) – 15319 проти 10332. Він також швидше стискає файли, компілює код та обробляє графіку. Однак Intel Ultra 5 238V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 45) і трохи вищу однопотокову продуктивність (71 бал проти 70). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність – обирайте AMD. Для компактних систем із акцентом на графіку без дискретної відеокарти – Intel.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 7800X3D майже вдвічі швидший за Intel у Cinebench R23 (багатоядерний) – 18193 проти 9390 балів.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 238V отримав 75 балів проти 45 у AMD, що робить його кращим вибором для систем без дискретної відеокарти.
  • Однопотокова швидкість: Intel трохи випереджає AMD – 71 бал проти 70, але різниця в реальних тестах (Geekbench 6 одноядерний: 2697 vs 2657) мінімальна.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальні 100 балів, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання відносно продуктивності.
  • Дата виходу та свіжість: Intel Core Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як AMD Ryzen 7 7800X3D – у січні 2023, що може вплинути на сумісність із новітніми платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 18193

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 47 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 15319

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 42x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 120 Вт
Сокет FCBGA-2833 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд
Макс. TDP (Boost) Немає даних 162 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 600 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 896 128
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,56 терафлопс
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 28

PassMark

Integer math Немає даних 104.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 62 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 329M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 43.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 22.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 385.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3540 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3752
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 34274

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D завдяки 3D V-Cache забезпечує вищу ігрову продуктивність у більшості сучасних ігор, особливо в багатопотокових сценах. Intel Ultra 5 238V може бути кращим у легких іграх завдяки потужнішій інтегрованій графіці, але з дискретною відеокартою AMD виграє.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 238V через новішу дату виходу?

Intel вийшов у вересні 2024 року, що означає підтримку новітніх технологій та інтерфейсів. Однак AMD Ryzen 7 7800X3D залишається актуальним і пропонує вищу багатопотокову продуктивність. Вибір залежить від ваших потреб: свіжість платформи чи максимальна потужність.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, тому вони однаково економні. Intel Ultra 5 238V споживає менше енергії в абсолютних значеннях, але AMD Ryzen 7 7800X3D забезпечує значно більшу продуктивність на ват.

Для яких завдань краще підійде Intel Core Ultra 5 238V?

Intel Core Ultra 5 238V оптимальний для офісних завдань, веб-серфінгу, мультимедіа та легкого редагування. Завдяки потужній інтегрованій графіці він добре підходить для компактних ПК та HTPC без дискретної відеокарти.

Чи можна використовувати AMD Ryzen 7 7800X3D для професійної роботи?

Так, AMD Ryzen 7 7800X3D чудово підходить для відеомонтажу, 3D-моделювання, компіляції коду та інших багатопотокових завдань. Його висока продуктивність у Cinebench R23 (багатоядерний) та Geekbench 6 робить його надійним вибором для професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.