Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та AMD Ryzen Z1 Extreme — два сучасні процесори, що представляють різні підходи до мобільної продуктивності. Модель Intel, випущена у вересні 2024 року, робить акцент на енергоефективності та інтегрованій графіці, тоді як AMD Ryzen Z1 Extreme (квітень 2024) пропонує вищу багатопотокову потужність. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2697 проти 2524) та інтегрованій графіці (75 балів проти 38), що робить його кращим для повсякденних завдань, веб-серфінгу та легких ігор. Натомість AMD Ryzen Z1 Extreme демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 13955 проти 9390) і швидкість у ресурсоємних завданнях, як-от компіляція коду та рендеринг. Обидва мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від пріоритетів: універсальність та графіка — Intel, багатозадачність та обчислення — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen Z1 Extreme майже на 50% швидший у Cinebench R23 (13955 проти 9390) та на 8% у Geekbench 6 (11223 проти 10332).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 238V випереджає в Geekbench 6 (2697 проти 2524) та Cinebench R23 (1810 проти 1689).
  • Інтегрована графіка: Intel отримує 75 балів проти 38 у AMD, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг (100 балів), що свідчить про низьке енергоспоживання, але Intel може бути ефективнішим у сценаріях з низьким навантаженням.
  • Спеціалізовані завдання: AMD швидший у компіляції коду (90.7 Klines/sec проти 63 Klines/sec) та рендерингу (20.6 Mpixels/sec проти 12.9 Mpixels/sec), тоді як Intel краще справляється з веб-браузингом (266.1 pages/sec проти 214.1 pages/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 13955

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 47 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 11223

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 вересня 2024 25 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Radeon 780M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 4 16
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 9-30 Вт
Сокет FCBGA-2833 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Radeon 780M
Частота GPU 600 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 4,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 32 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 92.7 GOps/sec
Floating point math Немає даних 54.6 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 74M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 34.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 298.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1075 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3608
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25097

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

Intel Core Ultra 5 238V має кращу інтегровану графіку (75 балів проти 38), що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти. AMD Ryzen Z1 Extreme може бути кращим у поєднанні з потужною графікою завдяки вищій багатопотоковій продуктивності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core Ultra 5 238V може споживати менше енергії в простих завданнях завдяки архітектурі, тоді як AMD Ryzen Z1 Extreme ефективний під навантаженням.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen Z1 Extreme?

AMD Ryzen Z1 Extreme ідеальний для багатопотокових завдань: компіляція коду, рендеринг, обробка відео та інші ресурсоємні процеси. Його висока продуктивність у Cinebench R23 (13955) робить його вибором професіоналів.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 238V для роботи з офісними додатками?

Так, Intel Core Ultra 5 238V чудово підходить для офісних завдань завдяки високій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2697) та енергоефективності. Він забезпечує швидку роботу браузера, текстових редакторів та інших повсякденних програм.

Який процесор має кращі показники в тестах Passmark?

AMD Ryzen Z1 Extreme значно випереджає Intel Core Ultra 5 238V у Passmark: одноядерний 3608 (у Intel дані відсутні), багатоядерний 25097. Це підтверджує його перевагу в багатопотокових сценаріях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.