Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та Apple M1 — це два процесори, які представляють різні епохи та архітектури. Intel Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як Apple M1 дебютував у листопаді 2020 року. Обидва чипи орієнтовані на енергоефективність, але демонструють різну продуктивність у синтетичних тестах і реальних завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає Apple M1 за однопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 1810 проти 1514, Geekbench 6: 2697 проти 2383) та багатопотоковою (Cinebench R23: 9390 проти 7800, Geekbench 6: 10332 проти 8765). Також Ultra 5 238V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 29), що робить його кращим вибором для творчих завдань та легких ігор. Водночас Apple M1 демонструє вищу швидкість компіляції Clang (71.3 Klines/sec проти 63) та виграє в тесті Passmark (багатоядерний: 14155 проти відсутності даних). Якщо вам потрібна сучасна архітектура, краща графіка та вища продуктивність у більшості бенчмарків — обирайте Intel Core Ultra 5 238V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 238V значно випереджає Apple M1 в однопотоковій продуктивності: Cinebench R23 (1810 проти 1514) та Geekbench 6 (2697 проти 2383).
  • Багатопотокова продуктивність Ultra 5 238V також вища: Cinebench R23 (9390 проти 7800) та Geekbench 6 (10332 проти 8765).
  • Інтегрована графіка Intel Ultra 5 238V отримала 75 балів проти 29 у Apple M1, що забезпечує кращу обробку зображень, відео та легкі ігри.
  • Apple M1 виграє у швидкості компіляції Clang (71.3 Klines/sec проти 63) та має вищий багатоядерний результат Passmark (14155).
  • Intel Core Ultra 5 238V вийшов у 2024 році, тоді як Apple M1 — у 2020, що пояснює перевагу Intel у більшості сучасних тестів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 7800

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 47 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 8765

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 20 листопада 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M1
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 14 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M1 GPU
Частота GPU 600 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1278 МГц
Шейдерні блоки 896 1024
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,6 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR4X-4266
Макс. розмір 32 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 68,25 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

PassMark

Integer math Немає даних 33.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 141M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 169.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1375 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3688
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14155

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи Apple M1?

Intel Core Ultra 5 238V має значно кращу інтегровану графіку (75 балів проти 29), що робить його більш придатним для легких ігор та творчих завдань. Apple M1 поступається через слабшу графічну підсистему.

Чи варто купувати Apple M1 у 2025 році?

Apple M1 все ще може бути хорошим вибором для базових завдань (серфінг, офіс, компіляція), але за продуктивністю він поступається новішим Intel Core Ultra 5 238V, особливо в графіці та однопотокових тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Вибір залежить від інших характеристик.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 238V для відеомонтажу?

Так, завдяки кращій інтегрованій графіці та вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 9390) Intel Core Ultra 5 238V краще впорається з відеомонтажем, ніж Apple M1 (7800).

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M1 демонструє вищу швидкість компіляції Clang (71.3 Klines/sec проти 63), тому для розробників, які активно використовують компіляцію, M1 може бути кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.