Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та Apple M4 Max (16-Core) — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Intel Ultra 5 238V, випущений у вересні 2024 року, орієнтований на енергоефективність та інтегровану графіку, тоді як Apple M4 Max (16-Core), що з'явився у жовтні 2024 року, вражає багатопотоковою продуктивністю та однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core Ultra 5 238V у більшості тестів: багатоядерний Geekbench 6 у M4 Max майже в 2,5 рази вищий (26190 проти 10332), а Cinebench R23 (багатоядерний) — у 2,9 рази (27399 проти 9390). Однак Intel Ultra 5 238V демонструє кращу інтегровану графіку (75 балів проти 63) та вищу енергоефективність (100 балів в обох). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для професійних завдань, обирайте M4 Max. Для повсякденних завдань та енергоощадності підійде Intel.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M4 Max (16-Core) має значно вищі показники в Cinebench R23 (27399 проти 9390) та Geekbench 6 (26190 проти 10332), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max також випереджає в одноядерних тестах: Geekbench 6 (3986 проти 2697) та Cinebench R23 (2281 проти 1810), що забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core Ultra 5 238V отримує вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 63), що може бути корисним для легких ігор та мультимедіа без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал (100) за енергоефективність, але Intel Ultra 5 238V споживає менше енергії завдяки архітектурі Lunar Lake, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Дата виходу: Intel Core Ultra 5 238V вийшов на ринок 4 вересня 2024 року, а Apple M4 Max (16-Core) — 30 жовтня 2024 року, що робить M4 Max новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 27399

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 47 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 26190

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 вересня 2024 30 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Lunar Lake Apple M4
Номер моделі 238V Немає даних
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 45x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 70 Вт
Сокет FCBGA-2833 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU 600 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 896 5120
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 18,4 терафлопс
TMUs Немає даних 320
ROPs Немає даних 160
Обчислювальні блоки Немає даних 640
TGP Немає даних 62 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR5X-8533
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 546 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи Apple M4 Max (16-Core)?

Для ігор важливіша інтегрована графіка та сумісність. Intel Core Ultra 5 238V має вищий бал за інтегровану графіку (75 проти 63), що може забезпечити кращу продуктивність у легких іграх. Однак Apple M4 Max (16-Core) має потужнішу багатоядерну продуктивність, що корисно для сучасних ігор, але потребує оптимізації під macOS.

Чи варто вибирати Intel Core Ultra 5 238V для ноутбука?

Так, Intel Core Ultra 5 238V ідеально підходить для ультрабуків завдяки високій енергоефективності (100 балів) та інтегрованій графіці. Він забезпечує тривалий час автономної роботи та достатню продуктивність для повсякденних завдань, таких як веб-серфінг, офісні програми та мультимедіа.

Який процесор кращий для професійної роботи з відео та 3D?

Apple M4 Max (16-Core) значно потужніший у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 27399 проти 9390), що робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції та роботи з відео. Його висока продуктивність у Geekbench 6 (26190) також підтверджує це.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M4 Max (16-Core) має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 (3986 проти 2697) та Cinebench R23 (2281 проти 1810). Це означає швидшу роботу в додатках, які використовують одне ядро, наприклад, в іграх та офісних програмах.

Який процесор новіший і чи варто чекати наступні моделі?

Apple M4 Max (16-Core) вийшов 30 жовтня 2024 року, що на два місяці пізніше за Intel Core Ultra 5 238V (4 вересня 2024). Обидва процесори актуальні, але якщо вам потрібна максимальна продуктивність, M4 Max є свіжішим і потужнішим рішенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.