Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i3 12100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V (2024) та Intel Core i3 12100 (2022) — два процесори різних поколінь, які пропонують різний баланс продуктивності та енергоефективності. Ultra 5 238V належить до лінійки Core Ultra з акцентом на інтегровану графіку та енергоощадність, тоді як i3 12100 — це перевірений бюджетний чотириядерник для офісних і домашніх ПК. Порівняємо їх за ключовими параметрами: бенчмарками, графікою, енергоспоживанням та ігровою продуктивністю.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає Core i3 12100 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2697 проти 2215) та має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 27), що робить його кращим вибором для мультимедіа та казуальних ігор без дискретної відеокарти. Водночас Core i3 12100 демонструє близьку багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (8061 проти 9390) і може бути привабливішим для бюджетних збірок. Якщо вам важлива енергоефективність і сучасна архітектура, обирайте Ultra 5 238V. Якщо бюджет обмежений і ви плануєте використовувати дискретну графіку, i3 12100 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 238V має вищий результат у Geekbench 6 (2697 проти 2215) та Cinebench R23 (1810 проти 1673), що забезпечує кращу швидкодію в більшості завдань.
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 238V отримує 75 балів за графіку проти 27 у i3 12100, що робить його значно кращим для перегляду відео, фото та ігор без відеокарти.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 238V показує 9390 балів у Cinebench R23 проти 8061 у i3 12100 — різниця становить близько 16% на користь новішої моделі.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 238V використовує новішу архітектуру, що може забезпечити кращу продуктивність на ват.
  • Дата виходу: Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i3 12100 — у січні 2022 року. Новіша модель підтримує сучасніші технології та стандарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1673
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 8061

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 631.3 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 46.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 170.3 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 201.3 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 222.5 pages/sec
Background blur 47 images/sec 39.3 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 10.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2215
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 7427

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 238V i3-12100
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 730

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 33x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 60 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 89 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 730
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 896 192
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,54 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 24
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i3 12100
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 40.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 31.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 55M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 15.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 158.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 874 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3437
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 13598

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор без дискретної відеокарти?

Intel Core Ultra 5 238V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 27), тому він краще підходить для казуальних ігор та мультимедіа без окремої відеокарти.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 5 238V порівняно з i3 12100?

Так, якщо вам потрібна вища однопотокова продуктивність і краща графіка. Для бюджетних збірок з дискретною відеокартою i3 12100 залишається вигідним варіантом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 238V завдяки новішій архітектурі може забезпечити кращу продуктивність на ват у реальних сценаріях.

Чи підходить Intel Core i3 12100 для сучасних ігор?

Так, але з дискретною відеокартою середнього рівня. Його чотири ядра можуть бути обмеженням у важких багатопотокових іграх, проте для більшості проєктів його продуктивності достатньо.

Який процесор кращий для роботи з відео та фото?

Intel Core Ultra 5 238V показує вищі результати в тестах обробки зображень (104.7 проти 68.8 зображень/сек) і PDF-рендерингу, що робить його кращим вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.