Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i5 11600K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та Intel Core i5 11600K — два представники різних поколінь процесорів Intel. Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року та пропонує сучасну архітектуру з акцентом на енергоефективність, тоді як i5 11600K, представлений у 2021 році, є потужним рішенням для ігор та робочих завдань. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2697 проти 2295) та енергоефективності (оцінка 100), що робить його ідеальним для сучасних ноутбуків та завдань, де важлива автономність. Натомість Intel Core i5 11600K демонструє вищу багатопотокову потужність у Cinebench R23 (11311 проти 9390) та кращу швидкість компіляції Clang, що підходить для робочих станцій. Якщо вам потрібна мобільність та ефективність — обирайте Ultra 5 238V, для стаціонарного ПК з акцентом на продуктивність — i5 11600K.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 238V значно випереджає i5 11600K в однопотокових тестах: Geekbench 6 (2697 проти 2295) та Cinebench R23 (1810 проти 1559).
  • У багатопотокових завданнях i5 11600K сильніший: Cinebench R23 (11311 проти 9390) та Passmark (19589 проти відсутніх даних).
  • Енергоефективність Ultra 5 238V набагато вища (оцінка 100), що робить його кращим для мобільних пристроїв, тоді як i5 11600K споживає більше енергії.
  • Інтегрована графіка в Ultra 5 238V потужніша (оцінка 75 проти 30), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Ultra 5 238V швидше обробляє текстові сторінки (293.2 проти 223.1) та фото (104.7 проти 80.8), але поступається в трасуванні променів (12.9 проти 15.1).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1559
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 11311

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 670.1 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 66.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 199.4 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 286.7 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 223.1 pages/sec
Background blur 47 images/sec 43.8 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 80.8 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 15.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2295
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 9114

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 30 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Rocket Lake
Номер моделі 238V i5-11600K
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 6
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 39x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 125 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 896 256
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 0,67 терафлопс
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 32
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 50 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i5 11600K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 65 GOps/sec
Floating point math Немає даних 38.3 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 59M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 27.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 243.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 945 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 17.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3349
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 19589

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 11600K зазвичай кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та частоті, але Ultra 5 238V має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним для ігор без дискретної відеокарти.

Чи варто оновлюватися з i5 11600K на Ultra 5 238V?

Якщо ви використовуєте ноутбук і потребуєте кращої енергоефективності та однопотокової продуктивності — так. Для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність оновлення може бути незначним.

У яких завданнях Ultra 5 238V перевершує i5 11600K?

Ultra 5 238V лідирує в однопотокових тестах (Geekbench, Cinebench R23 одноядерний), обробці текстових сторінок та фото, а також має значно кращу інтегровану графіку та енергоефективність.

Який процесор більш енергоефективний?

Intel Core Ultra 5 238V значно енергоефективніший завдяки сучасній архітектурі, що робить його ідеальним для мобільних пристроїв та зменшує нагрів.

Чи підходить i5 11600K для робочих станцій?

Так, i5 11600K добре справляється з багатопотоковими завданнями, такими як компіляція коду (66.9 Klines/sec) та рендеринг, що робить його хорошим вибором для бюджетної робочої станції.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.