Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i5 13400F

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V (вересень 2024) та Intel Core i5 13400F (січень 2023) — два сучасні процесори Intel, які належать до різних поколінь і мають різну архітектуру. Ultra 5 238V робить акцент на енергоефективності та інтегрованій графіці, тоді як i5 13400F пропонує вищу багатопотокову продуктивність завдяки більшій кількості ядер. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V виграє в енергоефективності (100 балів) та однопотоковій продуктивності (71 бал), що робить його ідеальним для ноутбуків і завдань, де важлива автономність. Водночас Intel Core i5 13400F має кращу багатопотокову продуктивність (27 балів проти 22) та вищі результати в Cinebench R23 багатоядерному (15911 проти 9390) і Geekbench 6 багатоядерному (11321 проти 10332). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатозадачності та ресурсомістких додатках, обирайте i5 13400F. Для мобільних пристроїв із фокусом на енергоспоживання — Ultra 5 238V.

Основні відмінності

  • Intel Core Ultra 5 238V має вищу однопотокову продуктивність (71 бал) порівняно з i5 13400F (66 балів), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • Intel Core i5 13400F значно перевершує Ultra 5 238V у багатоядерних тестах: Cinebench R23 багатоядерний — 15911 проти 9390, що робить його кращим для відеомонтажу, компіляції та рендерингу.
  • Ultra 5 238V оснащений потужнішою інтегрованою графікою (75 балів проти 36), що дозволяє комфортно працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена в 100 балів, але Ultra 5 238V використовує новішу архітектуру, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват у мобільних сценаріях.
  • У тесті Clang compilation i5 13400F показує 88.9 Klines/sec проти 63 Klines/sec у Ultra 5 238V, що свідчить про його перевагу в задачах компіляції коду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1744
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 15911

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 842.6 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 88.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 264.3 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 348.3 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 237.2 pages/sec
Background blur 47 images/sec 54.8 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 88.3 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 20.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2409
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 11321

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 238V i5-13400F
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 4 12
Частота 2.1 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3,4 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 25x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 20МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 65 Вт
Сокет FCBGA-2833 LGA-1700
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 148 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Немає даних
Частота GPU 600 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1850 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 896 Немає даних
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
Макс. розмір 32 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i5 13400F
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 80.3 GOps/sec
Floating point math Немає даних 60.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 84M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32M Strings/sec
Data encryption Немає даних 16.7 GBytes/sec
Data compression Немає даних 314.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 1449 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3644
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 25179

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 238V має вищу однопотокову продуктивність (71 бал) та кращу інтегровану графіку, що робить його більш збалансованим для ігор без дискретної відеокарти. Однак для важких ігор краще обрати i5 13400F з потужною відеокартою.

Чи варто вибирати Intel Core i5 13400F для роботи з відео?

Так, i5 13400F значно швидший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний — 15911), тому він краще впорається з рендерингом та експортом відео, ніж Ultra 5 238V.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів енергоефективності, але Ultra 5 238V використовує новішу архітектуру, що забезпечує менше енергоспоживання в мобільних пристроях. Для настільних ПК i5 13400F також економний, але потребує більше охолодження.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 238V для офісних завдань?

Так, завдяки високій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці Ultra 5 238V чудово справляється з офісними додатками, браузером та мультимедіа, забезпечуючи тривалу автономність у ноутбуках.

Який процесор краще для програмування та компіляції?

Intel Core i5 13400F показує кращі результати в Clang compilation (88.9 Klines/sec проти 63), тому він більш продуктивний для компіляції коду та роботи з IDE. Ultra 5 238V теж підійде, але буде повільнішим у складних проектах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.