Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i7 1065G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V (2024) та Intel Core i7 1065G7 (2019) — це два мобільні процесори від Intel, які розділяє п'ять років технологічного прогресу. Перший належить до новітньої серії Lunar Lake, орієнтованої на максимальну енергоефективність, тоді як другий — представник лінійки Ice Lake, що колись задавала стандарти для ультрабуків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в архітектурі, синтетичних тестах та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V значно випереджає i7 1065G7 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 60-70%, багатопотокова — більш ніж удвічі, а інтегрована графіка майже вчетверо потужніша. Водночас обидва процесори демонструють однакову енергоефективність за версією сайту. Якщо вам потрібен сучасний чип для роботи, творчості чи ігор, Ultra 5 238V є очевидним вибором. i7 1065G7 залишається актуальним хіба що для бюджетних ноутбуків або завдань, де ціна є критичним фактором.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 238V набирає 71 бал проти 44 у i7 1065G7, що дає приріст у 60% в одноядерних завданнях (Cinebench R23: 1810 vs 1153).
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 5 238V (10332) більш ніж удвічі перевищує показник i7 1065G7 (4357).
  • Інтегрована графіка: Ultra 5 238V отримує 75 балів проти 18 у опонента — це означає в 4 рази вищу продуктивність у графічних завданнях (Background blur: 47 vs 21.1 зображень/с).
  • Обробка даних: у тесті File compression Ultra 5 238V показує 997.5 MB/с, що втричі швидше за 303.1 MB/с у i7 1065G7.
  • Дата виходу: Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i7 1065G7 — у серпні 2019 року, що пояснює значний розрив у технологіях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1153
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 4475

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 303.1 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 23.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 102.3 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 141.9 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 136.7 pages/sec
Background blur 47 images/sec 21.1 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 46.2 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 5.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 1599
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 4357

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 серпня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Ice Lake
Номер моделі 238V i7-1065G7
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Plus Graphics G7

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x 13x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1526
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Plus Graphics G7
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 896 512
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,13 терафлопс
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 8
Обчислювальні блоки Немає даних 64
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i7 1065G7
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 8 Немає даних
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2, AVX-512

PassMark

Integer math Немає даних 29.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 16.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 29M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 89.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 597 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2316
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8283

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core Ultra 5 238V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 18) та вищій однопотоковій продуктивності, що критично для більшості ігор.

Чи варто замінювати i7 1065G7 на Ultra 5 238V?

Так, якщо ви потребуєте суттєвого приросту в багатозадачності, рендерингу та роботі з відео. Ultra 5 238V удвічі швидший у багатоядерних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Ultra 5 238V забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки новішій архітектурі Lunar Lake.

Чи підходить i7 1065G7 для сучасних завдань?

Для базових офісних програм та вебсерфінгу — так, але для важких обчислень, редагування фото/відео чи ігор його продуктивності вже недостатньо.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 238V має в 4 рази потужнішу графіку (75 балів проти 18), що дозволяє комфортно грати в нетребувальні ігри та пришвидшує обробку зображень.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.