Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i7 1180G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та Intel Core i7 1180G7 — це два процесори з різних поколінь, що належать до лінійки Intel. Ultra 5 238V вийшов у 2024 році та побудований на новітній архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 1180G7 дебютував у 2020 році на базі Tiger Lake. Обидва орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але Ultra 5 пропонує значно вищу продуктивність, особливо в багатопотокових завданнях та інтегрованій графіці. Розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає Core i7 1180G7 за всіма показниками продуктивності: однопотокові та багатопотокові тести (Cinebench, Geekbench) демонструють перевагу в 40-170%. Особливо помітна різниця в багатоядерних сценаріях (Cinebench R23: 9390 vs 3434) та інтегрованій графіці (рейтинг 75% vs 19%). Якщо вам потрібен сучасний процесор для роботи, творчості або ігор на вбудованій графіці, Ultra 5 238V — очевидний вибір. i7 1180G7 може бути цікавим лише в бюджетних пристроях старшого покоління.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 238V майже втричі швидший у Cinebench R23 (9390 проти 3434) та вдвічі в Geekbench 6 (10332 проти 5043).
  • Інтегрована графіка: рейтинг графіки Ultra 5 238V становить 75%, тоді як i7 1180G7 — лише 19%, що робить Ultra 5 кращим для легких ігор та відеомонтажу.
  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 238V перевершує i7 1180G7 на ~45% (Geekbench 6: 2697 vs 1847), що важливо для швидкодії в повсякденних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100%), але Ultra 5 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Дата виходу: Ultra 5 238V (вересень 2024) на чотири роки новіший за i7 1180G7 (вересень 2020), що забезпечує підтримку сучасних технологій та інструкцій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1280
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 3434

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 503.5 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 18.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 130.5 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 115.8 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 168.2 pages/sec
Background blur 47 images/sec 27.1 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 69.7 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 6.45 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 1847
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 5043

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 1 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Tiger Lake
Номер моделі 238V i7-1180G7
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 0.9-2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 8 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 9-22x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 2 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 7-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1598
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 1,69 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i7 1180G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 16

PassMark

Integer math Немає даних 28.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 17 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 43M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 83.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 697 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 2492
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 8270

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи Core i7 1180G7?

Intel Core Ultra 5 238V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (рейтинг 75% проти 19%). Він здатен запускати сучасні ігри на низьких налаштуваннях, тоді як i7 1180G7 підходить лише для дуже старих або нетребувальних проектів.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i7 1180G7 у 2025 році?

Не рекомендується, якщо ви плануєте використовувати його для продуктивної роботи або сучасних завдань. Процесор застарів, має низьку багатопотокову продуктивність і слабку графіку. Краще звернути увагу на моделі з Ultra 5 238V.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 5 238V чи i7 1180G7?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100%), але Ultra 5 238V пропонує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним вибором.

У чому різниця в однопотоковій продуктивності між Intel Core Ultra 5 238V та Core i7 1180G7?

Ultra 5 238V перевершує i7 1180G7 приблизно на 45% в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2697 vs 1847). Це означає швидшу роботу в браузері, офісних програмах та інших повсякденних завданнях.

Чи підходить Intel Core i7 1180G7 для відеомонтажу?

Лише для дуже легкого монтажу. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 3434) та інтегрована графіка (рейтинг 19%) недостатні для комфортної роботи з сучасними відеоредакторами. Ultra 5 238V впорається значно краще.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.