Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i7 1260P

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та Intel Core i7 1260P — два представники різних поколінь мобільних процесорів Intel. Ultra 5 238V (2024 рік) використовує архітектуру Lunar Lake, тоді як i7 1260P (2022 рік) належить до лінійки Alder Lake. Обидва орієнтовані на тонкі та легкі ноутбуки, але мають суттєві відмінності в продуктивності, графіці та енергоефективності. Розглянемо ключові характеристики, бенчмарки та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає Intel Core i7 1260P за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2697 проти 2194) та має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 28). Він також демонструє вищу швидкість у типових завданнях, як-от обробка фото (104.7 проти 88 images/sec) та стиснення файлів (997.5 проти 795.1 MB/sec). Однак i7 1260P трохи сильніший у багатоядерному Cinebench R23 (9743 проти 9390) та Clang compilation. Якщо вам потрібна енергоефективність, сучасна графіка та швидкість у щоденних сценаріях — обирайте Ultra 5 238V. Для завдань, що вимагають багатоядерної потужності, i7 1260P залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 5 238V має вищі результати в Geekbench 6 (2697 проти 2194) та Cinebench R23 (1810 проти 1737), що забезпечує кращу швидкість у більшості повсякденних завдань.
  • Графіка: Інтегрована графіка Ultra 5 238V значно потужніша (75 балів проти 28), що робить його кращим вибором для легких ігор, редагування фото та відео без дискретної відеокарти.
  • Багатоядерна продуктивність: i7 1260P незначно випереджає Ultra 5 238V у Cinebench R23 багатоядерному (9743 проти 9390) та Clang compilation (64.2 проти 63 Klines/sec), що може бути корисним для компіляції коду.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 5 238V (2024) побудований на новішій архітектурі, що зазвичай означає краще співвідношення продуктивності на ват.
  • Дата виходу: Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i7 1260P — у лютому 2022 року. Новіша модель пропонує сучасніші технології та оптимізації.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1737
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 9743

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 795.1 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 64.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 226.5 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 267.2 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 204.5 pages/sec
Background blur 47 images/sec 38.4 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 88 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2194
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 9280

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 23 лютого 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Alder Lake
Номер моделі 238V i7-1260P
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (96EU)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1,5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3,4 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 8 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 21x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 18 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 20-28 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 64 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (96EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1400 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2,15 терафлопс
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i7 1260P
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 63.2 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 20.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 185.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1110 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3291
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 17019

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core Ultra 5 238V має значно потужнішу інтегровану графіку (75 балів проти 28), тому він краще впорається з легкими іграми та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Чи варто вибирати Intel Core i7 1260P для роботи з кодом?

Так, i7 1260P показує трохи вищу продуктивність у Clang compilation (64.2 проти 63 Klines/sec) та багатоядерному Cinebench R23, що може бути корисним для компіляції програм.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ultra 5 238V на новішій архітектурі Lunar Lake, що забезпечує кращу продуктивність на ват у більшості сценаріїв.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 238V для редагування відео?

Так, завдяки потужнішій інтегрованій графіці та вищій швидкості обробки фото (104.7 проти 88 images/sec) Ultra 5 238V краще впорається з легким редагуванням відео та фото.

Який процесор обрати для звичайного офісного використання?

Для офісних завдань (браузер, текст, PDF) Ultra 5 238V буде швидшим завдяки вищій однопотоковій продуктивності та новішій архітектурі, що забезпечує плавнішу роботу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.