Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 238V vs Intel Core i7 1365U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 238V та Intel Core i7 1365U — два сучасні процесори для тонких ноутбуків, що пропонують різний баланс між продуктивністю та енергоефективністю. Ultra 5 238V вийшов у вересні 2024 року, тоді як i7 1365U дебютував на початку 2023-го. Обидва належать до лінійки Intel, але Ultra 5 побудований на новішій архітектурі Lunar Lake, що обіцяє кращу інтегровану графіку та енергоспоживання. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в тестах, бенчмарках та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 238V випереджає Core i7 1365U за загальним рейтингом (67 проти 54) завдяки значно кращій інтегрованій графіці (75 проти 28) та вищій багатопотоковій продуктивності (22 проти 18). У тестах Geekbench 6 багатоядерний результат Ultra 5 становить 10332 проти 8126 у i7, що дає приріст майже 27%. Обидва процесори мають однакову однопотокову продуктивність (71 бал) та енергоефективність (100 балів). Якщо вам потрібна потужна графіка для легких ігор або роботи з медіа, Ultra 5 238V — кращий вибір. Для офісних завдань і тривалої роботи від батареї обидва варіанти гідні.

Основні відмінності

  • Інтегрована графіка: Ultra 5 238V має значно вищий показник (75 балів) порівняно з i7 1365U (28 балів), що робить його кращим для графічних завдань.
  • Багатопотокова продуктивність: у Geekbench 6 Ultra 5 набирає 10332 бали, тоді як i7 — лише 8126, що свідчить про перевагу новішої архітектури.
  • Швидкість обробки даних: Ultra 5 демонструє вищу швидкість стиснення файлів (997.5 MB/s проти 639.3 MB/s) та компіляції Clang (63 Klines/s проти 33.6 Klines/s).
  • Візуалізація та фото: Ultra 5 обробляє 104.7 зображень/с проти 78.2 зображень/с у i7, а PDF-рендеринг також швидший (283.1 Mpixels/s проти 211.2 Mpixels/s).
  • Дата виходу та платформа: Ultra 5 238V новіший (вересень 2024) і базується на архітектурі Lunar Lake, тоді як i7 1365U (січень 2023) використовує Raptor Lake.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1883
Cinebench R23 (багатоядерний) 9390 9343

GeekBench v6

File compression 997.5 MB/sec 639.3 MB/sec
Clang compilation 63 Klines/sec 33.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 266.1 pages/sec 200.7 pages/sec
PDF Renderer 283.1 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 293.2 pages/sec 261.6 pages/sec
Background blur 47 images/sec 42.6 images/sec
Photo processing 104.7 images/sec 78.2 images/sec
Ray tracing 12.9 Mpixels/sec 14.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2697 2639
Geekbench 6 (багатоядерний) 10332 8126

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 4 вересня 2024 3 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Lunar Lake Raptor Lake
Номер моделі 238V i7-1365U
Інтегрована графіка Arc Graphics 130V Iris Xe Graphics (96 EU)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 4 4
Частота 2.1 ГГц 1,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 4 8
Потоковий 4 8
Частота 2.1 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц 3.9 ГГц
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 8 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 18x
Кеш 1-го рівня 192КБ (на ядро) 80 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2560КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 8 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 17-37 Вт 12-15 Вт
Сокет FCBGA-2833 BGA-1744
Критична температура 100°C 100°C
Макс. TDP (Boost) Немає даних 55 Вт

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Graphics 130V Intel Iris Xe Graphics (96 EU)
Частота GPU 600 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1850 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 896 768
IGPU FLOPS 3,32 терафлопс 2 терафлопси
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 24
Обчислювальні блоки Немає даних 96
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - LPDDR5X-8533 - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 32 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 238V Сайт Intel Core i7 1365U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 8 20

PassMark

Integer math Немає даних 54.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 35.7 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 64M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 17.8M Strings/sec
Data encryption Немає даних 10.1 GBytes/sec
Data compression Немає даних 157.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 1014 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 8.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) Немає даних 3543
Passmark CPU (багатоядерний) Немає даних 14873

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 238V чи Intel Core i7 1365U?

Intel Core Ultra 5 238V значно кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці (75 балів проти 28). Він забезпечує вищу частоту кадрів у легких іграх та кращу підтримку сучасних API.

Чи варто купувати Intel Core i7 1365U у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений або вам не потрібна потужна графіка. i7 1365U все ще забезпечує хорошу однопотокову продуктивність і високу енергоефективність для офісних завдань.

Який процесор енергоефективніший: Ultra 5 238V чи i7 1365U?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Вони розроблені для тонких ноутбуків і забезпечують тривалий час автономної роботи.

Чи підходить Intel Core Ultra 5 238V для відеомонтажу?

Так, завдяки кращій багатопотоковій продуктивності (10332 бали в Geekbench 6) та швидшій обробці фото/відео Ultra 5 238V впорається з легким відеомонтажем краще, ніж i7 1365U.

Який процесор має вищу однопотокову продуктивність?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг однопотокової продуктивності (71 бал). У тестах Cinebench R23 i7 1365U трохи випереджає (1883 проти 1810), але різниця мінімальна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.