Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs AMD Ryzen 5 6600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та AMD Ryzen 5 6600U — це два процесори, орієнтовані на різні сегменти: перший є потужним десктопним рішенням 2024 року, другий — енергоефективним мобільним чипом 2022 року. Незважаючи на різницю в архітектурі та призначенні, обидва CPU демонструють високу енергоефективність. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню однопотокову та багатопотокову продуктивність, результати тестів у Cinebench, Geekbench та Passmark, а також розглянемо, який процесор краще впорається з іграми, рендерингом і повсякденними завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K значно випереджає AMD Ryzen 5 6600U за більшістю показників продуктивності. Завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій потужності він є кращим вибором для ігор, рендерингу та складних обчислювальних завдань. Однак Ryzen 5 6600U виграє в енергоефективності в мобільному сегменті та може бути доречним у тонких ноутбуках. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для стаціонарного ПК — обирайте Intel, для автономного ультрабука — AMD.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K набирає 69 балів проти 50 у AMD Ryzen 5 6600U, що свідчить про суттєву перевагу в загальній потужності.
  • Однопотокова продуктивність: Intel лідирує з показником 80% проти 55% у AMD, що забезпечує кращу швидкодію в іграх та додатках, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: Core Ultra 5 245K має 40% проти 17% у Ryzen 5 6600U, що робить його значно ефективнішим у відеомонтажі, компіляції та 3D-рендерингу.
  • Результати бенчмарків: У Cinebench R23 (багатоядерний) Intel набирає 24935 балів, тоді як AMD — лише 9828; у Passmark CPU (багатоядерний) різниця ще більша: 42561 проти 16545.
  • Інтегрована графіка: Intel демонструє кращу інтегровану графіку (56% проти 27%), що дозволяє комфортніше працювати з графікою без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 9828

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 837.1 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 52.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 169.3 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 219.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 198.7 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 33.6 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 73.2 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 1947
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 7212

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec 60.6 GOps/sec
Floating point math 130.2 GOps/sec 32.8 GOps/sec
Find prime numbers 394M Primes/sec 51M Primes/sec
Random string sorting 54.2M Strings/sec 20.2M Strings/sec
Data encryption 32.7 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 455.3 MBytes/sec 191.4 MBytes/sec
Physics 2998 Frames/sec 837 Frames/sec
Extended instructions 38.1B Matrices/sec 12.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4682 3173
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 16545

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 4 січня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon 660M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 4,2 ГГц 2.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 29x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 FP7
Критична температура 105°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) AMD Radeon 660M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 1900 МГц
Шейдерні блоки 512 384
TMUs 16 24
ROPs 8 16
Обчислювальні блоки 64 6
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 1,46 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Сайт AMD Ryzen 5 6600U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи AMD Ryzen 5 6600U?

Intel Core Ultra 5 245K значно потужніший в однопотокових завданнях, що критично для ігор. Його вищі частоти та архітектура забезпечують більше FPS, тому для ігрового ПК краще обрати Intel.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 6600U для роботи з відео та 3D-моделюванням?

Ryzen 5 6600U має значно нижчу багатопотокову продуктивність (17% проти 40% у Intel). Для відеомонтажу або рендерингу краще підійде Core Ultra 5 245K, який впорається із завданнями набагато швидше.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100%), але Ryzen 5 6600U створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати десктопний Intel Core Ultra 5 245K з мобільним AMD Ryzen 5 6600U?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel — для стаціонарних ПК з високою продуктивністю, AMD — для тонких ноутбуків. У прямих тестах Intel значно потужніший, але AMD виграє в автономності.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду та роботою з великими файлами?

Intel Core Ultra 5 245K демонструє в 2-3 рази вищу швидкість компіляції (149.1 Klines/sec проти 52.4 Klines/sec) та архівації (1210 MB/sec проти 837.1 MB/sec), тому для розробників він буде кращим вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.