Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та AMD Ryzen 5 7600 — два потужні процесори для продуктивної роботи та ігор. Перший вийшов у жовтні 2024 року на новій архітектурі Arrow Lake, другий — у січні 2023 на Zen 4. Обидві моделі пропонують високу однопотокову продуктивність, але Ultra 5 245K демонструє значно кращі результати в багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер. Який процесор обрати — залежить від ваших завдань та бюджету.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K випереджає AMD Ryzen 5 7600 майже в усіх бенчмарках: Cinebench R23 (багатоядерний) — 24935 проти 14344, Geekbench 6 (багатоядерний) — 16609 проти 11734, Passmark (багатоядерний) — 42561 проти 27095. Він також швидше компілює код, обробляє фото та рендерить PDF. Водночас Ryzen 5 7600 має нижче енергоспоживання та трохи кращу текстову обробку. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність — обирайте Intel Core Ultra 5 245K. Для бюджетних збірок з акцентом на енергоефективність — AMD Ryzen 5 7600.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (багатоядерний) — 24935 проти 14344 у Ryzen 5 7600.
  • Однопотокова швидкість: Ultra 5 245K лідирує в Cinebench R23 (одноядерний) — 2114 проти 1858, але в Geekbench 6 (одноядерний) різниця мінімальна: 2972 vs 2892.
  • Робота з графікою: Intel Ultra 5 245K обробляє 84.5 зображень/с (Background blur) проти 58.8 у Ryzen, а також швидше рендерить трасування променів (30.9 vs 20.7 Mpixels/sec).
  • Компіляція та архівація: Clang compilation в Ultra 5 245K — 149.1 Klines/sec, у Ryzen 5 7600 — 99.9 Klines/sec; File compression — 1210 vs 1150 MB/sec.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Ryzen 5 7600 вийшов раніше та споживає менше енергії в пікових навантаженнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 14344

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 11734

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 130.2 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 394M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 54.2M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 32.7 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 455.3 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 2998 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 38.1B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4682 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 4,2 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 38x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт 88 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 64 2
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 0,56 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 73.4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи AMD Ryzen 5 7600?

Intel Core Ultra 5 245K має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний — 2114 проти 1858), що дає перевагу в більшості ігор. Однак Ryzen 5 7600 також демонструє гідні результати, особливо в роздільній здатності 1440p і вище.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 5 245K порівняно з Ryzen 5 7600?

Так, якщо вам потрібна висока багатопотокова продуктивність для рендерингу, компіляції або роботи з відео. Ultra 5 245K майже вдвічі швидший у багатоядерних тестах. Для звичайних завдань та ігор Ryzen 5 7600 є більш бюджетним варіантом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидві моделі мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 7600 споживає менше енергії в пікових навантаженнях завдяки архітектурі Zen 4. Intel Ultra 5 245K потребує кращого охолодження.

Чи підтримують ці процесори інтегровану графіку?

Так, обидва мають вбудоване відео. Intel Core Ultra 5 245K отримав вищий бал за інтегровану графіку (56 проти 39), що дозволяє комфортно працювати з двома моніторами та переглядати відео без дискретної відеокарти.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Intel Core Ultra 5 245K значно продуктивніший у багатопотокових завданнях: компіляція (149.1 vs 99.9 Klines/sec), рендеринг PDF (443.9 vs 305.6 Mpixels/sec) та обробка фото (120.3 vs 72.1 images/sec). Він є кращим вибором для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.