Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs AMD Ryzen 5 7600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та AMD Ryzen 5 7600X — два сучасні процесори, які змагаються в середньому ціновому сегменті. Перший вийшов у жовтні 2024 року, другий — у вересні 2022-го. Обидва пропонують високу однопотокову продуктивність і хорошу енергоефективність, але суттєво відрізняються за багатоядерними можливостями та вбудованою графікою. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K випереджає AMD Ryzen 5 7600X за загальним рейтингом (69 проти 62) завдяки значно вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 24935 проти 15210) та кращій інтегрованій графіці. Він також швидший у компіляції Clang, рендерингу PDF і трасуванні променів. Однак Ryzen 5 7600X демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1490 MB/s проти 1210 MB/s) і трохи кращу текстову обробку. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і графіка без дискретної відеокарти — обирайте Intel. Для простих робочих навантажень і стиснення даних AMD залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K майже на 64% швидший у Cinebench R23 багатоядерному (24935 проти 15210), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: У Intel показник 56% проти 41% у AMD, що забезпечує кращу роботу з графікою без окремої відеокарти.
  • Швидкість стиснення: AMD Ryzen 5 7600X випереджає Intel на 23% у File compression (1490 MB/s проти 1210 MB/s), що важливо для архіваторів.
  • Трасування променів: Intel Ultra 5 245K показує на 51% вищий результат у Ray tracing (30.9 проти 20.4 Mpixels/sec), що корисно для 3D-візуалізації.
  • Дата виходу: Intel новіший (жовтень 2024) проти AMD (вересень 2022), що пояснює кращу архітектуру та підтримку сучасних технологій.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 15210

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 1490 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 94.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 269.6 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 342 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 308.4 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 66.1 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 108.1 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 20.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 2941
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 13615

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec 85.4 GOps/sec
Floating point math 130.2 GOps/sec 51.4 GOps/sec
Find prime numbers 394M Primes/sec 204M Primes/sec
Random string sorting 54.2M Strings/sec 37.1M Strings/sec
Data encryption 32.7 GBytes/sec 18.7 GBytes/sec
Data compression 455.3 MBytes/sec 319.3 MBytes/sec
Physics 2998 Frames/sec 1843 Frames/sec
Extended instructions 38.1B Matrices/sec 24.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4682 4145
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 28474

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 29 вересня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 6 12
Частота 4,2 ГГц 4,7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 14 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 47x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт 116 Вт
Сокет FCLGA-1851 AM5
Критична температура 105°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1900 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 512 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 64 2
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс 0,56 терафлопс
TGP Немає даних 15 Вт

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Сайт AMD Ryzen 5 7600X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 24 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи AMD Ryzen 5 7600X?

Обидва мають високу однопотокову продуктивність, але Intel Ultra 5 245K трохи швидший в одноядерних тестах (Cinebench R23: 2114 проти 1951). Для ігор без дискретної відеокарти Intel також кращий завдяки потужнішій інтегрованій графіці.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 7600X у 2024 році?

Так, якщо ваш бюджет обмежений і ви не потребуєте максимальної багатопотоковості. Він добре справляється з типовими завданнями та стисненням даних, але поступається Intel у рендерингу та компіляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Вони споживають приблизно стільки ж енергії, тому вибір залежить від інших характеристик.

Чи можна використовувати ці процесори для професійного відеомонтажу?

Intel Core Ultra 5 245K краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark багатоядерний: 42561 проти 28474) та швидшому рендерингу PDF.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 245K має вищий рейтинг інтегрованої графіки (56 проти 41), що дозволяє комфортніше працювати з графікою та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.