Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core Ultra 5 245K vs AMD Ryzen 7 2700X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core Ultra 5 245K та AMD Ryzen 7 2700X — це процесори різних поколінь, які представляють два підходи до продуктивності. Перший вийшов у 2024 році, другий — у 2018-му. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: одно- та багатопотокову швидкість, енергоефективність, результати в популярних бенчмарках. Якщо ви обираєте між сучасною архітектурою Intel і перевіреним часом AMD, цей матеріал допоможе зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 5 245K значно випереджає AMD Ryzen 7 2700X за більшістю показників. У Cinebench R23 одноядерний результат Ultra 5 майже вдвічі вищий (2114 проти 1102), а багатоядерний — у 2,5 раза (24935 проти 10140). Geekbench 6 також демонструє перевагу Intel: +134% в одноядерному та +156% у багатоядерному тестах. Ryzen 7 2700X, хоч і має 8 ядер, програє через старішу мікроархітектуру. Якщо вам потрібна максимальна швидкість у сучасних завданнях — обирайте Intel Core Ultra 5 245K.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core Ultra 5 245K набирає 80 балів проти 39 у Ryzen 7 2700X, що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: Ultra 5 має 40 балів проти 16 у конкурента, що проявляється в рендерингу та компіляції.
  • Cinebench R23 багатоядерний: 24935 балів у Intel проти 10140 у AMD — різниця майже в 2,5 рази на користь новішого процесора.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали по 100 балів, але Ultra 5 досягає вищої продуктивності при аналогічному енергоспоживанні.
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 56 балів, що вдвічі більше за 25 балів у Ryzen 7 2700X, тому Ultra 5 краще підходить для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2114 1102
Cinebench R23 (багатоядерний) 24935 10140

GeekBench v6

File compression 1210 MB/sec 537.6 MB/sec
Clang compilation 149.1 Klines/sec 58.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 339 pages/sec 135.8 pages/sec
PDF Renderer 443.9 Mpixels/sec 215.7 Mpixels/sec
Text processing 301.8 pages/sec 114.3 pages/sec
Background blur 84.5 images/sec 29.3 images/sec
Photo processing 120.3 images/sec 50.2 images/sec
Ray tracing 30.9 Mpixels/sec 14 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2972 1269
Geekbench 6 (багатоядерний) 16609 6487

PassMark

Integer math 95.5 GOps/sec 63.6 GOps/sec
Floating point math 130.2 GOps/sec 32.6 GOps/sec
Find prime numbers 394M Primes/sec 41M Primes/sec
Random string sorting 54.2M Strings/sec 30.7M Strings/sec
Data encryption 32.7 GBytes/sec 17.1 GBytes/sec
Data compression 455.3 MBytes/sec 266.2 MBytes/sec
Physics 2998 Frames/sec 798 Frames/sec
Extended instructions 38.1B Matrices/sec 10.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4682 2421
Passmark CPU (багатоядерний) 42561 17518

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 11 жовтня 2024 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Arrow Lake Немає даних
Номер моделі 245K Немає даних
Інтегрована графіка Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 6 16
Частота 4,2 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 3.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 14 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 42x 37x
Кеш 1-го рівня 112КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 3МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 3 нанометри 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 159 Вт Немає даних
Сокет FCLGA-1851 AM4
Критична температура 105°C 85°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Arc Xe2 (Arrow Lake-S) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1900 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 512 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 64 Немає даних
IGPU FLOPS 1,95 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-6400 - DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Так Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core Ultra 5 245K Сайт AMD Ryzen 7 2700X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 24 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core Ultra 5 245K чи AMD Ryzen 7 2700X?

Intel Core Ultra 5 245K значно кращий завдяки вищій однопотоковій продуктивності (80 балів проти 39). У Cinebench R23 одноядерний тест Ultra 5 майже вдвічі швидший, що критично для ігрових застосунків.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 2700X у 2024 році?

Ryzen 7 2700X застарів: його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 (10140 балів) майже втричі нижча за сучасні моделі. Для бюджетних збірок він ще може підійти, але для нових ігор і задач краще обрати Intel Core Ultra 5 245K.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core Ultra 5 245K має вдвічі вищий показник інтегрованої графіки (56 балів проти 25). Це дозволяє комфортно працювати з відео та легкими іграми без дискретної відеокарти.

Наскільки Intel Core Ultra 5 245K швидший у багатопотокових завданнях?

У Geekbench 6 багатоядерний тест Ultra 5 набирає 16609 балів, а Ryzen 7 2700X — лише 6487. Це означає перевагу в 2,5 рази при рендерингу, компіляції та роботі з архівами.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали по 100 балів за енергоефективність, але Intel Core Ultra 5 245K досягає значно вищої продуктивності на ват, що робить його більш вигідним для тривалої роботи під навантаженням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.